Таку заяву він зробив під час спілкування з журналістами перед початком з'їзду партії "Слуга народу". Щоправда, про вищезазначену платформу на цьому заході нічого не мовилося. На питання, чи створили її у межах РНБО, Сивохо відповів, що це буде абсолютно нова структура.

Цікаво! Сивохо назвав перший крок для реінтеграції Донбасу

Згодом Іван Толкачов, який представився членом "команди Сивохо", заявив, що презентація нової структури має відбутися 19 лютого.

Цю платформу створено у межах виконання сформульованих президентом завдань із гуманітарної політики реінтеграції Донбасу. Ми довго працювали разом із міжнародними експертами, разом із конфліктологами, політологами. І тому народилася Платформа,
– додав він.

За його словами, ця платформа має намір "об'єднати під своїм крилом і громадські ініціативи, і державні програми".

17 лютого Сергій Сивохо у фейсбуці опублікував ролик із анонсом платформи. У дописі він наголосив, що будь-який мирний процес починається з діалогу.

"Ми допоможемо людям по обидва боки лінії зіткнення слухати та чути. Вже багато зроблено. Але ще більше роботи – попереду. 19 лютого – старт Національної платформи примирення і єдності. Наше завдання – "навести мости", – зауважив радник секретаря РНБО.

Сам ролик-анонс здебільшого складається з виступу президента Володимира Зеленського. На кадрах він наголошує, що держава повинна не лише пояснювати свої кроки. А вона має знайти правильні шляхи разом із громадським суспільством ініціювати масштабний національний діалог.

"Ми маємо вирішувати всі питання не в телефонних розмовах, а дивлячись один одному в очі. Щоб припинити війну та повернути наші українські території", – підкреслив Зеленський.

Наприкінці відео Сивохо каже, що всі завдання вже визначено, тому розпочинається робота. Також він усіх запросив на презентацію Національної платформи примирення та єдності.

Що ще відомо про анонсовану Сивохою Національну платформу примирення та єдності

Про неї він уперше заявив у жовтні 2019 року. Тоді мовилося про створення Національної платформи примирення та єдності для "пошуку діалогу на шляху до миру".

Сивохо підкреслював, що багато хто критикує президента Зеленського за "недостатню жорсткість і категоричність, але він – президент миру та діалогу".

Тому, зауважив Сивохо, для повернення до складу України Донбасу та людей, що проживають на окупованих територіях, необхідно, як у сім'ї, навчитися "розуміти, прощати та просити вибачення".

Радимо ознайомитися! Володимир Зеленський виступив у Мюнхені: відео та головні тези

Які ще ідеї щодо Донбасу пропонує Україна

У межах Мюнхенської конференції Володимир Зеленський заявив про ініціативу спільного патрулювання лінії розмежування між підконтрольними Києву та окупованими територіями. Окрім України та ОБСЄ, участь у цьому ще мають брати представники окупаційних адміністрацій. Але хто саме з "представників окупованих територій" міг би взяти участь в такому патрулюванні, Зеленський не уточнив.

Крім того, президент України заявив, що Україна хоче запропонувати секторальний принцип розведення військ на Донбасі. Відповідно до нього, лінія розмежування розбивається на сектори. А далі відбувається поступове розведення сил і засобів.

Український президент наголосив, що перехід від одного сектора до наступного є можливим лише після того, як спостерігачі ОБСЄ верифікують відсутність будь-яких збройних формувань, озброєних військ і військової техніки.