Після недавнього виверження вулкану Мерапі в Індонезії науковці взялися закликати владу удосконалити план надзвичайних заходів на випадок виверження Везувію.

Адже під загрозою може опинитися життя 3 мільйонів людей. Везувій розташований за 16 кілометрів від Неаполя на півдні Італії. Це один із кількох діючих вулканів на території країни. Останнє виверження Везувію зафіксували під час Другої Світової війни. А у 79-му році Везувій повністю знищив римські міста Помпеї і Геркуланум. Тоді загинуло більше 2 тисяч осіб. Загалом зафіксовано понад 80 вивержень Везувію.

"Виверження Мерапі показало, що ми маємо на увазі, коли попереджаємо про небезпеку виверження Везувію. Ми побачили, що навіть при виверженні невеликої сили, хмари розжареного попелу можуть вбивати людей високою температурою", - каже вулканолог Джузеппе Мастролоренцо.

Вивчивши останки жертв виверження із Помпеї, науковці визначили, що температура усередині хмари розжареного попелу може досягати 250-300 градусів за Цельсієм. Таку високу температуру хмара розжареного попелу може зберігати на відстані 20 кілометрів від вулкана. А це означає, що Везувій здатний знищити місто Неаполь.

Оскільки точно передбачити, коли прокинеться Везувій, майже неможливо, учені закликають уряд розробити план евакуації та надзвичайних заходів на випадок найгіршого сценарію.

"Недавні стихійні лиха довели, що найбільшою проблемою є правильний план проведення надзвичайних заходів. Часто катастрофа стається тому, що влада не готова до найгіршого", - каже вулканолог Джузеппе Мастролоренцо.

Наразі надзвичайні служби Італії передбачають евакуацію населення з населених пунктів, які розташовані ближче, ніж 8 кілометрів від вулкана. Науковці уже кілька років наполягають, що цю зону потрібно розширити до 20 кілометрів.

Депутати парламенту влітку цього року уже зверталися до уряду, чому досі не взяли до уваги дослідження Мастролоренцо. Відповіді від Кабміну досі не отримали. Утім, закони Італії вимагають, що план надзвичайних заходів у випадку виверження Везувію терміново змінювали у відповідності до наукових досліджень.