Аби медузоїд плавав, науковці використали електричний струм. Він викликає синхронні скорочення м'язів, саме так, як це роблять справжні медузи.

Проект дослідників з Каліфорнійського інституту технологій та Гарвардського університету служить доказом того, що концепція так званої зворотної розробки різноманітних м’язових органів та примітивних форм життя виявилася життєздатною.

Оскільки медузи рухаються у воді, перекачуючи її крізь себе за допомогою м'язів, ця дія, на базовому рівні, нагадує роботу людського серця.

Як зазначають дослідники, їхня робота розширює термін "штучне життя" із нової сфери природничої науки. Досі ця сфера зосереджувалася на копіюванні елементів, що з них будується життя.

Науковці зазначають, що їхній винахід допоміг побачити шляхи, якими, ймовірно, можна поліпшити природні показники людини.

Медузу і надалі вдосконалюватимуть. Команда планує "навчити" її повертатися та рухатися в одному напрямку. Також вчені мають намір обладнати її простим "мозком", щоб медузоїд міг реагувати на середовище та імітувати більш складні навички, такі як рух до джерела світла та пошук енергії або їжі.

До слова, вчені Ізраїлю створили пацюка зі штучним мозком. Для цього вони спочатку створили маленький штучний мозочок, а потім його пересадили в голову гризуна, який пережив травму мозку. У підсумку тварина відновила нормальні функції.