На пост "глави ЛНР" претендували чотири "кандидати"
Від фашизму луганський електорат обіцяли захистити одразу чотири маріонеткові кандидати – місцевий бізнесмен Віктор Пеннер, екс-депутат луганської облради Олег Акимов, міністр охорони здоров’я самопроголошеної республіки Лариса Айрапетян, та сам ватажок терористів Ігор Плотницький. Намагався взяти участь у перегонах і бойовик на прізвисько Бетмен – Олександр Бєднов. Та його спроба зареєструватися завершилася стрялниною. Тож кандидатуру довелося зняти. Каже – з власної волі.
Голосувати на дільницю Плотницький прийшов із посмішкою на обличчі та у супроводі двох озброєних до зубів бойовиків. Після того, як вкинув бюлетень – похизувався на камеру, що теж отримав так звану соціальну карту. Нею "еленерівці" і заманювали людей на вибори, розповідає французький журналіст, який спостерігав за "донбаським волевиявленням"
"Соціальні картки" "ЛНР" виготовляли в Росії
Виготовляли ці картки доброзичливі сусіди-росіяни. І доставили їх на Луганщину вже традиційним для Кремля способом.
Ці картки привезли у російському гуманітарному конвої у п’ятницю-суботу. А вибори провели в неділю. Тож, очевидно, їх розробили і виготовили в Росії. В "ЛНР" немає потужностей для такого виробництва, – сказав журналіст Radio France Internationale Себастіан Гобер.
Результати псевдо-виборів оголосили за два дні
Попри заявлену високу явку, якою так пишаються терористи, голоси підрахували швидко. І вже за два дні "ЛНР" отримала лідера, який називає себе законно обраним.
Тепер у "ЛНР" є виконавча та законодавча влада, обрана з дотриманням усіх демократичних принципів і процедур. Міжнародні спостерігачі з майже 50-ти країн підтверджують легітимність, – заявив "глава" терористичної "ЛНР" Ігор Плотницький.
На "виборах" працювали спостерігачі від неіснуючої АБСЄ
Легітимність підтверджували персонажі не менш комічні, ніж самі учасники перегонів. Це проплачені Росією націонал-радикали з західної Європи та США. А також члени так званої АБСЄ. Яка аж нічого спільного з Організацією з безпеки співробітництва в Європі не має. Справжня ОБСЄ за цими виборами не спостерігала, і висновків щодо їхньої легітимності не робила.
На Донеччині "вибори" теж проводились із помпою
В Донецьку також гучна музика, веселощі і танці. На вулицях міста, яке останнім часом виглядало спорожнілим – раптом з’явились базари та кіоски. Людей, охочих проголосувати, навіть більше, ніж у Луганську.
А от кандидатів – менше. Всього три. Діючий маріонетковий прем’єр Олександр Захарченко, депутат Верховної Ради так званої "ДНР" Юрій Сивоконенко та заступник голови парламенту Олександр Кофман. Проте, окрім як фарсом, це політичне змагання назвати важко.
Ні, там не було відкритої кампанії, не було конкуренції – це очевидно. Але це частина політичного проекту "ДНР"/"ЛНР". Це більш, ніж очевидно, – сказав журналіст Radio France Internationale Себастіан Гобер.
З результатом виборів "деенерівці" теж не затягували. І – за дивним збігом обставин – інавгурація і донецького очільника також відбулася 4 листопада. Ще з більшою помпою, ніж у Луганську. Та з більшою кількістю озброєних охоронців. Під урочисту музику Захарченко присягає виконувати закони республіки.
Присягаюся дотримуватися законів "ДНР", поважати і захищати права і свободи людини і громадянина. Чесно і сумлінно виконувати покладені на мене обов'язки глави "ДНР", – присягнувся "глава" терористичної "ДНР".
Свою участь у "виборах" донеччани пояснюють бажанням жити в мирі
Сподівання жителів Донеччини мало чим відрізняється від луганчан. Хочуть здебільшого:
Всього найкращого, щоби нам всі заздрили. Тому я прийшла, всіх агітую і чекаю, що у нас все буде дуже і дуже добре, – сказала донеччанка.
Київ припинив фінансування окупованих терористами територій
Ні в Україні, ні в світі маріонеткові вибори на Донбасі не визнали. Захід навіть заговорив про нову порцію санкцій проти Росії, яка заявила – вибір народу самопроголошених республік поважає. Проте вже за кілька днів у Кремлі почали давати задню. Мовляв, поважати – не те саме, що визнавати – заявив помічник російського президента Юрій Ушаков.
Натомість, Київ, який раніше, йшов на різні поступки для контрольованих бойовиками територій, зрештою змінив милість на гнів.
Через вибори на Донбасі президент скликав РНБО. Заявив – вибори суперечать Мінським домовленостям і окуповані території можуть позбавити спеціального статусу.