"Вотергейт"
Червень 1972 року, 4 місяці до президентських виборів у США. У штаб-квартирі Демократичної партії у готелі Вотергейт у Вашингтоні арештували 5 осіб, начебто грабіжників. Насправді, вони намагались встановити техніку, щоб таємно прослуховувати демократів.
За "шпигунами", як підозрювали, стояв Білий Дім. Однак це ще потрібно було довести. Цей інцидент дав старт найбільшому політичному скандалу у Сполучених Штатах під назвою "Вотергейт". 2 роки слідства завершились гучною відставкою президента Річарда Ніксона.
Читайте також: За яких умов президенту можна оголосити імпічмент
Затримання "грабіжників" було лише частиною закулісних інтриг глави Білого Дому. Як з'ясувалось, за вказівкою Річарда Ніксона було створено цілу мережу для стеження за противниками.
Намагання замести сліди вело до неминучого імпічменту президента. Однак, перш ніж Палата Представників розпочала процедуру, під тиском журналістів та громадськості, Ніксон сам оголосив про відставку.
Скандальний імпічмент у Європі
Квітень 2004 року. Безпрецедентна подія для європейської політики. З посади президента вперше у результаті імпічменту усунули керівника європейської держави – главу Литви Роландаса Паксаса. Його звинуватили у порушенні Конституції.
Литовський Сейм, що проголосував за відставку Паксаса, спирався на рішення Конституційного суду. Обвинувачень було кілька: незаконне надання громадянства російському бізнесмену Юрію Борисову за спонсорство передвиборчої кампанії, розкриття державної таємниці та втручання у майнові спори – на користь своїх друзів.
Імпічмент по-африканськи
У серпні цього року за підозри у корупції посадою поплатилась глава південноамериканської держави. Майже рік опозиція у Бразилії домагалась імпічменту президента Ділми Русеф, а в країні не вщухали протести. Русеф звинуватили у корупції та маніпуляціях із державними грошима.
Вона намагалася приховати "діри" в бюджеті, а частину коштів витратила на свою виборчу кампанію. Згідно із бразильськими законами, відставку Ділми Русеф схвалили обидві палати парламенту. Вона відсторонена від посади до кінця свого президентського терміну.
Імпічмент через подругу в Кореї
Один із найсвіжіших політичних скандалів розгорівся у Азії. За крок до імпічменту – очільниця Південної Кореї Пак Кин Хе. Оголосити їй відставку парламент може цієї п'ятниці. Лавина звинувачень ринула на президентку після того, як стало відомо, що її близька подруга втручалась у справи держави.
Читайте також: Опозиція Кореї назбирала голосів для імпічменту президенту
На вулиці вийшли мільйони людей, а опозиція негайно почала збір підписів за імпічмент. Для відставки президента, крім рішення парламенту, своє "так" ще має сказати Конституційний суд країни. Лише після цього Пак Кин Хе піде остаточно.