Його важливість полягає в здатності трансформувати й поліпшувати щоденне існування людей. Щобільше, часто технології навіть рятують життя, зауважує 24 Канал за підтримки компанії Cosmolot у спецпроєкті Brave Inventors.

Читайте також Український гібридний безпілотник: на що він здатний та чим перевершує західні аналоги

У новому сюжеті розповімо про наземний дрон "Змій" від компанії RoverTech. На що здатен цей винахід, які функції він може виконувати та скільки коштує – далі в матеріалі.

З розробниками "Змія" вдалося зустрітися на базі виробництва. Загалом винахідників троє: Богдан Змій, Борис Дрожак та Василь Кореньовський. Детальніше про винахід та його переваги розповів Борис, один із засновників компанії.

Наземний дрон "Змій" – чому він незамінний: дивіться відео

Як прийшла ідея створити винахід та чому саме "Змій"

Назву пристрій отримав на честь одного з трьох винахідників – Богдана Змія. Йому приснився дрон, який зміг розмінувати танкову міну.

Як зазначає член команди розробників, у серпні 2023 року Василю Кореньовському прийшов запит від воїнів щодо розробки наземного дрона, який би міг розміновувати територію.

Наразі на ринку є дуже дорогі, великі та уразливі через свою вагу машини, пояснює Богдан Дрожак. Тож ідея була така – створити винахід, який зміг би ефективно виконувати це завдання, був невеликим і при цьому не коштував захмарно.

Над розробкою працювали з серпня 2023 року Над розробкою працювали з серпня 2023 року / Скриншот з відео

Принцип роботи дрона

Працювати винаходу допомагає мотовило з цепками та грузиками, розповідає Борис Дрожак. Відтак, при ударі грузика об землю він тригерить танкові чи протипіхотні міни.

Головна функція цього дрона – врятувати якомога більше життів. Тому конструкцію створили максимально простою та зрозумілою.

Мовиться не лише про зручність у ремонті, а й про інженерні рішення, які допомагають полегшити винахід, підвищити прохідність і навіть захистити деякі важливі елементи дрона-розмінера.

Зауважимо, що принцип його дії максимально зрозумілий, але від того – не менш геніальний. Це немов зменшена версія великих закордонних розміновувачів, але підлаштована для українських реалій.

Водночас "Змій" дешевший та маневровий. Він може пережити танкову міну, а що найголовніше – створений в Україні.

Скільки коштує винахід

На перший погляд, може здатися, що "Змій" коштуватиме цілий статок. Однак розробники заспокоюють, що спробували зробити винахід максимально доступним, щоб якомога більше підрозділів змогли ним користуватися.

Дрон-розмінер Змій Дрон-розмінер "Змій" / Скриншот з відео

Орієнтовна собівартість дрона – у межах 10 тисяч доларів. Однак точну суму спрогнозувати поки складно. Винахідники наразі не повідомляють, які додаткові елементи треба буде встановити на прохання ЗСУ.

Можливо, знадобиться додаткова кришка, борти для евакуації чи підвозу необхідних компонентів. Тож кінцева сума може бути дещо більшою: розраховують приблизно на 350 – 500 тисяч гривень за одну машину.

Про які ще переваги "Змія" варто знати

Серед найголовніших переваг "Змія" – велика дальність радіокерування дроном та стійкість до РЕБ. "Ми хочемо, щоб це ціла система була, не просто одна машина. Дрон можна зверху "підкидувати", щоб бачити, де він їде. Були ідеї з камерами, однак вони не будуть тут працювати", – ділиться інженер Борис Дрожак.

Батареї вистачає приблизно до 15 годин роботи. Усе залежить від погодних умов: якщо температура падає, акумулятор може працювати інакше.

Вал іде на бензиновому двигуні, а інша частина – на електриці. Тож у комбінації воно буде десь так,
– стверджує один з розробників.

Батареї дрона вистачає на довго / Скриншоти з відео 24 Каналу

При цьому зарядити винахід можна всього за три години. До слова, дрон вже пройшов полігонні випробування, тож його можна сміливо застосовувати у реальних умовах.

Основна ідея розробників полягає у тому, щоб створити дрон-розміновувач, який зможе ефективно виконувати свої функції й стане суттєвою допомогою захисникам у сучасних реаліях. Адже на ринку просто не існує хороших альтернатив. Також серед переваг – модульність і легка заміна барабана та коліс, що робить його унікальною та потрібною українцям розробкою.