Проти трудового рабства виступили українські незалежні профспілки та громадські організації. Активісти - за всенародне обговорення документа. Найболючіше сприйняли наміри влади збільшити тривалість робочого тижня до 48 годин.

”Робота протягом 1 дня не може перевищувати 10 годин - але це в виняткових ситуацій . А для всіх інших повинно бути гарантовано 40-кагодинний робочий тиждень”, - каже голова координаційного комітету ВП "Народна солідарність" Олексій Кляшторний.

”Жінки в 900-му році перші піднялися, щоб не було підняття 8-годинного робочого дня - за 8-годинний робочий день. А зараз пропонують ввести 12-годин - це що повернення до середньовіччя?”, - каже голова Союзу жінок України Валентина Семенюк.

48 трудогодин на тиждень влада вважає абсолютно нормальним - самі не раз засиджувалися на робочих місцях. Щоправда переконують - піклуються про українців: перепрацьовувати не дадуть.

”Ви знаєте в мене були часи – особливо 97-98 рік, коли я працював практично цілодобово і без вихідних – це неправильно”, - каже лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Утім Верховна Рада теж перепрацьовувати не планує. Спікер Володимир Литвин впевнений - до розгляду Трудового кодексу руки народних обранців цього року не дійдуть.

”Всім тим хто опікується трудовим кодексом і хто займається організацією маніфестацій - не витрачайте даремно коштів, найближчим часом не збирається Верховна рада України розглядати трудовий кодекс - у всякому разі до завершення цього року”, - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Нагадаємо, раніше повідомлялося що парламентарі планували ухвалити Новий трудовий кодекс цього пленарного тижня. У першому читанні збірка законів про працю була проголосована ще минулого року.