Якщо Ви навіть не цікавитесь цим видом спорту, Ви все одно чули такі імена, як Андре Агассі, Борис Беккер, Марія Шарапова, сестри Вільямс. Усі вони свого часу ставали найкращими на планеті. Так от, якби не старенький Нік, Ви б ніколи не почули ці імена. Боллєтьєрі виховав 10 перших ракеток світу і беззаперечно вважається найкращим спеціалістом у грі з ракеткою.

Народившись у далекому 1931 році Боллєтьєрі, як і всі люди, відівчився у школі, відслужив в армії і пішов вчитись на юриста. Але так і не довчився. Та й слава Богу. Нік вирішив піти у спорт і займатись тенісом.

Тренерська кар’єра

Протягом 20 років він працював тренером де тільки можна. Нарешті відчувши, що він може досягнути більшого, Боллєтьєрі ризикнув. У 1978 Нік позичив 50 тисяч доларів і викупив непримітний мотель при дорозі, з якого за кілька років виросла тенісна академія Ніка Боллєтьєрі. Потужна структура для виховання тенісистів-професіоналів. Усі хотіли вивчатись саме у цьому закладі.

Звісно, таке не могло залишитись поза увагою світових спортивних гігантів. У 1987 році Нік продав свою академію агентству IMG, але угоду уклав наступним чином: усі права та рішення у цьому закладі залишаються за ним. Після цього його дітище стало найавторитетнішим у всьому світі.

Система навчання від Боллєтьєрі

Запорукою успіху Боллєтьєрі стала система підготовки, яку він вдосконалював протягом 27 років. Нік створив 9-місячний макроцикл навчання, який розбитий на мікроцикли. У них входять як фізичні, так і психологічні та тактичні уроки. І головне, що Нік поставив це на конвеєр. Але це аж ніяк не впливає на якісь роботи.

Він настільки досконало знає цей вид спорту, що його підопічні тренери, яких у академії просто безліч, приймають рішення наступним чином: спеціалістам потрібно буквально кілька разів подивитись на гру підлітка, щоб одразу у вічі сказати є у нього перспектива чи ні. Таким от чином і появились у світі тенісу гучні імена Агассі, Шарапової, Вільямс, Беккер та багато інших, хто став професіоналом найвищого класу.

Розклад дня

"Що б я не робив, я хочу перемагати! Я відчуваю себе ще таким молодим"

І він на цьому не спиняється, він продовжує працювати. Доки ми усі ще спимо, пан Нік у свої 80 прокидається у 4:20 ранку, а вже в 5 приходить у зал. І після півгодинного тренування Боллєтьєрі відправляється до своїх діточок, аби навчити їх того, що він досконально знає. І лише о 20 годині він повертається додому.

Боллєтьєрі заробляє дуже хороші гроші, але не тому, що він намагається переоцінити свою працю, а тому що він на них, як ніхто, заслуговує. Та кожного разу він говорить своїй малечі наступні слова: “Мені не потрібні Ваші гроші. Мені лише потрібно, коли Ви досягнете результатів у цьому виді спорту, щоб Ви внесли хоча б якусь частинку коштів у мою академію, аби згодом такі ж як Ви мали змогу навчатись і торувати свій шлях у тенісі”.