Як здійснити покупку корпоративних облігацій від NovaPay, та який дохід можна отримати, розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.
Дивіться також Як корпоративні облігації NovaPay дають можливість українцям примножити капітал
У що нині вкладаються приватні інвестори в Україні
Збільшити свій дохід можна з облігаціями від NovaPay / Фото NovaPay
Українцям давно знайомі депозити і ОВДП – облігації внутрішньої державної позики. Та окрім вкладів у банках та державних цінних паперів, для інвестування в Україні можна розглянути й корпоративні облігації, які працюють за таким же принципом. Тобто людина купує корпоративні облігації, тим самим позичає компанії гроші. Після певного терміну компанія зобов'язується повернути людині кошти та виплатити відсотки.
Першою приватною компанією в Україні, яка у воєнний час випустила корпоративні облігації з публічною пропозицією, стала NovaPay. Облігації NovaPay можуть купити дві категорії клієнтів:
- інституційні інвестори (пенсійні фонди, страхові компанії тощо);
- звичайні українці.
Як львів'янин Микита Коваленко інвестував у корпоративні облігації NovaPay
Свою історію купівлі облігацій підприємства розповідає львів'янин Микита Коваленко. Хлопець працює проєктним менеджером в одній із місцевих ІТ-компаній, а ринок облігацій вивчає не перший рік.
Як можна заробити, купивши корпоративні облігації: дивіть відео
Ще до війни я активно вивчав ринок цінних паперів і навіть встиг придбати акції кількох міжнародних компаній. Однак з початку великої війни цей вид інвестицій поки на паузі – бо не можна виводити кошти за кордон. Тому з 2022 року вкладав кошти в основному в банківські депозити,
– розповідає Микита.
Юнак зауважує, що дохідність банківських депозитів залишає бажати кращого, у той час, як корпоративні облігації NovaPay сягають конкурентних ставок.
Як і будь-який інший дохід, виплати за корпоративними облігаціями оподатковує держава: це ПДФО у розмірі 18% та військовий збір, який збільшили до 5%. Попри це підвищення, ставки за довгостроковими облігаціями залишаються значно вигіднішими, ніж за традиційними депозитами. Максимальна ставка – на 12 місяців – становить 18%, що вище за середню банківську депозитну ставку на той самий термін – 13%.
Який прибуток можна отримати з облігацій
Микита Коваленко зауважує, що йому сподобалися умови від NovaPay – бо відсоткові ставки тут привабливіші за банківські депозити.
Тому я одразу придбав облігації на шість місяців і вже незабаром маю отримати свій перший дохід. З 30 тисяч вкладу прибуток буде понад 2 тисячі гривень,
– ділиться Коваленко.
До речі, мінімальний термін, на який можна купити папери, – місяць, а мінімальна сума – 1 000 гривень. Саме тому Микита, не замислюючись, додав корпоративні облігації до свого інвестиційного портфеля.
Це дійсно хороша можливість диверсифікувати свій портфель та підтримати український бізнес. Купити облігації можна лише за кілька хвилин у застосунку, без зайвих рухів. Все дуже легко, інтуїтивно зрозуміло та швидко. Вже планую придбати річні облігації. Сума інвестицій цього разу буде більшою,
– каже хлопець.
Як купити цінні папери через застосунок NovaPay
Купити облігації від NovaPay можна за допомогою свого смартфона / Фото NovaPay
Для того, щоб придбати облігації NovaPay, потрібно:
- завантажити застосунок NovaPay на смартфон і пройти реєстрацію;
- обрати на головному екрані розділ "Накопичення" та натиснути "Купуй облігації NovaPay";
- після цього на екрані зʼявиться інформація про можливі терміни, на які можна купити цінні папери, їхню дохідність та очікувану суму прибутку. Тут варто визначитись з умовами інвестицій;
- потім – підтвердити заявку – підписати документи за допомогою Дія.Підпис та сплатити за облігації.
Виконавши всі етапи, можна стати власником цінних паперів NovaPay, а значить – отримувати прибуток разом зі стабільним українським бізнесом. А крім того, це ще й вклад в економіку країни у важкі для неї часи.
*Емітентом облігацій є ТОВ "НоваПей Кредит".