Для того щоб отримати справді цінну породу, необхідно знати як утримувати, годувати та тренувати голубів. Але тільки любов до цих птахів допомагає вивести по-справжньому цікаві екземпляри.

Рефат Бєкіров (голубівник): “Виведені тут в Криму породи - грайливі, літні. Вони грайливі, як на сцені балерини, а голуби в повітрі. Є свій стиль гри”.

Окрім нових порід кримські голубівники представили вже відомі породи бійцівських, спортивних, поштових та м’ясних птахів, вага останніх сягає півкілограма. Асоціація голубоводів Криму одна з найбільших в Україні. Вона значно розширилась з поверненням кримськотатарського народу, який почав виводити на півострові азіатські породи голубів.

Іллімар Асанов (голова Кримської асоціації любителів декоративних птахів): “Виводять нові породи птахів, нової генерації, адаптовані саме до середовища існування. Не таємниця, що змінюється хімізм повітря, води, харчування. Все це має вплив на птахів і має визначений ризик”.

На жаль, офіційно представити нові породи голубівники не змогли. Через загрозу пташиного грипу, який виявили в Румунії, місцева влада заборонила проводити виставку птахів. Тож, цю подію відклали на осінь. Загалом в світі налічують більше 800 порід домашніх голубів, кожна з них відрізняється розмірами, кольором та особливостями польоту.