Найважливіші новини України та світу за суботу, 30 жовтня:

Читайте також Це може бути прецедентом, – Кравчук про виключення Разумкова зі "Слуги народу"

Польща звинуватила Україну в дискримінації поляків: в українському МЗС заперечили

Джерело: Dziennik.pl

Заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що поляки в Україні зазнають дискримінації. Мовиться про утиски свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова.

У польському МЗС заявили, що польські осередки в Україні скорочуються тривожними темпами, особливо серед молоді. Також зауважив, що людей спонукають емігрувати такі фактори:

 • соціально-економічна ситуація – молодь їде в Польщі, де отримує карту поляка, яка дає їм доступ до навчання та спонукає подавати документи на здобуття польського громадянства;
 • пандемія COVID-19 – Україна посідає друге місце в Європі за рівнем смертності від коронавірусу, і це зачіпає всі групи населення, зокрема поляків, які там проживають;
 • несприятливий для них закон про мову;
 • прославлення людей, пов'язаних із волинською трагедією;
 • зупинка ексгумації польських жертв;
 • відсутність регламентованих відносин між державою та Римо-католицькою церквою в Україні.

Не буде перебільшенням сказати, що поляки в Україні зазнають дискримінації з погляду свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова,
– сказав Шинковський вель Сенк.

Він додав, що всі ці проблеми МЗС порушувало на переговорах з українською стороною.

Україна категорично відкидає звинувачення Польщі у нібито "дискримінації" поляків

В українському МЗС запевнили, що такі твердження є некоректними. Прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що використання Польщею подібних тверджень вводить в оману наші суспільства та не відображає реальний стан дружніх і партнерських відносин країн.

Здивовані, що ця заява пролунала наступного дня після успішного засідання у Варшаві консультаційної комісії з питань задоволення освітніх потреб представників української меншини в Польщі і польської меншини в Україні. Комісія підтвердила взаєморозуміння і обопільну відкритість до конструктивного діалогу,
– зазначив Ніколенко.

У нашому МЗС закликали польську сторону утримуватися від "політичних оцінок, які дисонують з реальними намірами і кроками сторін" задля зміцнення партнерства України і Польщі у різних сферах.

Американський ракетний есмінець вирушив у Чорне море

Джерело: твітер Шостого флоту ВМС США

Ракетний есмінець USS Porter вирушив у акваторію Чорного моря. У ВМС США пояснили, що есмінець діятиме разом з силами НАТО та країнами-партнерками Альянсу.

USS Porter (DDG 78) почав свій північний транзит до Чорного моря для роботи з НАТО та союзниками та партнерами в регіоні,
– заявили у Шостому флоті ВМС США.

До речі, раніше Україна закликала США посилити свою присутність в Чорному морі. За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, це може знизити напруженість і стабілізувати регіон. Міністр зауважив, що Росія не піде на ескалацію, якщо впевнена у рішучості сторони противника.

Варто прочитати ЗМІ знову поширюють чутки про взяття Старомар'ївки: військові заперечують

Ще 7 областей у червоній зоні, люди стоять у чергах на вакцинацію

Джерело: 24 канал

На тлі погіршення епідемічної ситуації у семи областях України посилили карантинні обмеження. З півночі 30 жовтня до червоної зони внесли:

 • Житомирську;
 • Івано-Франківську;
 • Київську;
 • Луганську;
 • Львівську;
 • Хмельницьку;
 • Чернігівську області.

Ба більше, у МОЗ повідомили, що найближчим часом до червоної зони можуть увійти ще більше регіонів України.

Обмеження "червоного" рівня передбачають заборону роботи кафе та ресторанів, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, закладів культури, проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів. Проте уникнути обмежень можна, якщо 100% відвідувачів і персоналу чи організаторів заходів є вакциновані двома дозами.


Головні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

 • місцеві мешканці заблокували медиків у центрі вакцинації після його закриття. Громадяни вимагали продовжувати робити щеплення всім, хто залишався стояти у черзі;
 • люди розповіли місцевим ЗМІ, що скандал виник через передчасне закінчення вакцини;
 • конфлікт вдалося владнати завдяки втручанню працівників поліції.

Окрім того, у Києві люди за три дні до запровадження червоної зони карантину почали масово йти на вакцинацію. Станом на 30 жовтня, черги досі довжелезні, є конфлікти.

Ба більше, черги утворились також у Червонограді на Львівщині, Одесі.