Для отримання аретмізину - речовини, яка ефективно долає небезпечні симптоми, вони використовують звичайний полин.

”Потенціал полину відомий ще з III століття нашої ери. Ним активно користувалися давні китайці, проте вони не знали, які саме компоненти рослини є активними. Лише в 1970 роках ці компоненти нарешті виділили, і артемізин успішно став застосовуватися для боротьби з малярією”, - каже дослідник Кріс Аткінсон.

Артемізин виділяють з листків та квітів полину. Наразі дослідники сфокусувалися на виведенні нового сорту полину, який би мав максимум цінної речовини та міг би зростати при холодних температурах. Адже, попри свої цілющі властивості, полин містить дуже мало артемізину, і для отримання препарату потрібно використати значну кількість рослин.

Також вчені намагаються спростити процес отримання речовини з рослин і зробити його не таким енергозатратним. Є вже і перші досягнення - шляхом селекції різних сортів науковцям вдалося збільшити кількість артемізину з однієї рослини. Більше того, концентрація його теж помітно зросла.

”Наразі ми плануємо розпочати промислове виробництво полину в Великій Британії. Головне завдання - матеріально заохотити фермерів, аби ті сприймали полин, як економічно вигідну росину”, - каже дослідник Кріс Аткінсон.

Щороку у світі від малярії гине від 1 до 3-х мільйонів людей, тому виробництво артемізину в промислових масштабах є необхідним.