Відтепер водій-гонщик, потрапивши в поле зору того самого “Візира”, буде оштрафований лише при умові складання протоколу про порушення.

”Кожен доказ повинен бути закріплений. Показання технічних засобів - це теж є доказ, який повинен бути у встановленому законом порядку закріплений. Якщо цей доказ є не закріплений в встановленому у законі порядку - він не може бути підставою для того, щоб обвинувачувати особу”, - каже суддя-доповідач КС Марія Маркуш.

Разом з тим, в Конституційному суді зазначають: без протоколу можна буде обійтися, якщо порушення є незначним або водій визнає свою провину. Однак, це не всі подарунки від “Феміди”. Вердикт КСУ дозволяє скасовувати ще невиконані судові рішення щодо призначення штрафів, пояснює автор відповідного звернення.

”Є маса рішень, які вже виконані, тому кодекс адміністративного судочинства на жаль забороняє подавати за новоявленими обставинами про скасування саме цих рішень. Але є такі сплачені штрафи, які сплачувалися безпосередньо одразу на підставі постанови. Такі постанови можна скасовувати за нововиявленими постановами”, - каже юрист, автор звернення до КС Артем Багінський.

Яким чином повертатимуться кошти до водіїв та за якою процедурою оформлюватимуть протоколи за порушення правил дорожнього руху при їх фіксації спецзасобами, має визначити Парламент. При чому, якнайшвидше, - підсумували в Конституційному суді.