Загрози розрізання танкера Delfi
Від судновласника ніхто не почув жодної інформації щодо кількості нафтопродуктів, які були на борту затонулого танкера, написав у фейсбуці глава Держекоінспекції України Андрій Мальований.
Зверніть увагу В Одесі біля танкера Delfi знайшли мертвого дельфіна: відео
Наразі розглядають варіант розрізання Delfi для евакуації, оскільки цілим його прибрати не вдалося. Тоді все паливо з машинних відділень потрапить в Чорне море,
– пояснив Мальований.
За його словами, потенційна шкода навколишньому середовищу може в 40 разів перевищити всі розливи нафти, які були з 22 листопада 2019 року.
Яку альтернативу пропонують у Держекоінспекції
Водночас глава Держекоінспекції анонсував розробку пропозицій щодо екологічної безпеки під час виконання робіт з ліквідації танкера Delfi.
"Треба бути готовими до швидкої ліквідації можливих забруднень, щоб не допустити справжню екологічну катастрофу", – зазначив Мальований.
Нагадаємо, танкер Delfi затонув поблизу одеського пляжу "Дельфін" восени 2019 року.
Дізнайтеся більше Яких збитків державі завдав затонулий танкер Delfi: сума
Затонулий танкер Delfi біля Одеси: основне
- 21 листопада 2019 року через шторм біля берегів Одеси зірвало з якоря танкер під прапором Молдови. Зранку 22 листопада поблизу пляжу "Дельфін" судно сіло на мілину і перекинулося.
- До 1 квітня 2020 року власник танкера мав право самостійно забрати його з місця аварії.
- 21 червня з танкера стався витік палива, що спричинило забруднення води. 26 червня місцевий пляж "Дельфін" закрили через витік нафтопродуктів.
- Під час візиту до Одеси Володимир Зеленський обурився темпами ліквідації наслідків аварії танкера Delfi. Йому пообіцяли, що до 25 липня судно приберуть.
- 18 липня власник танкера спробував підняти судно, однак декілька спроб виявились марними.
- 25 липня комісія з ТЕБ І НС Одеської ОДА визнала ситуацію щодо танкера Delfi як надзвичайну ситуацію місцевого рівня.