Про це повідомляє MRPL.CITY. Аналітики "Слова і Діла" склали список міст з гіршими показниками чистоти повітря і відзначили, які хімічні сполуки забруднюють атмосферу. Так, найбруднішими містами Донецької області виявилися Слов'янськ (4 місце) і Краматорськ (5 місце). Маріуполь опинився на 11 місці з 15 міст, які потрапили в список.

В цілому ситуація з повітрям в більшості великих міст країни невтішна: індекси забрудненості коливаються на рівні 7-14 з урахуванням класу небезпеки речовин. Безумовними антилідерами стали три великих міста, два з яких – обласні центри з більш ніж мільйонним населенням.

Найбільш забруднене повітря України виявилося в Дніпрі – тут рівень формальдегіду перевищує допустиму концентрацію в 4,3 рази, а діоксиду азоту – майже втричі, причому у повітрі Дніпра також багато пороху – її концентрація в 2,4 рази вище допустимої норми.

Друге місце займає Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ), де шкідливі речовини відрізняються не стільки дуже високими концентраціями, скільки своїм "асортиментом" і небезпекою речовин. Так, в Кам'янському – "мікс" з формальдегіду, фенолу, аміаку, чадного газу та пилу. Причому по формальдегіду показник вище допустимого в 2,7 рази, а по фенолу – вдвічі, і тільки чадний газ коливається на гранично допустимому рівні.

Безліч шкідливих сполук спостерігається і в Одесі. В атмосферному повітрі міста, крім формальдегіду (в 3,7 рази вище допустимого рівня), присутні також сажа, фенол і фтороводень (який при взаємодії з водою утворює плавикову кислоту, що роз'їдає скло).

До слова, саме з формальдегідом в Україні найгірша ситуація: в 14 містах країни (без урахування окупованих Росією територій Донбасу і Криму) його рівень вище допустимого в 2,7-4,3 рази.

Що стосується міст, в яких повітря відносно чисте, той в список не потрапили 4 міста західної частини країни: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ та Хмельницький, а також одне з північного сходу – Суми.