Стрічка "Хайтарма" розповідає про депортацію кримських татар у 40-х роках минулого століття. 90% фільму – це реальні події, історії реальних людей. За словами режисера Ахтема Сейтаблаєва, під час зйомок автори працювали з архівними матеріалами, документами, які було знайдено в Москві та співпрацювали з історичними консультантами. Також в картині використано історії реальних людей, кримсько-татарських родин. Немає жодної кримсько-татарської родини, яку б не зачепила депортація, каже режисер.
Ані на початку зйомок, ані по їх завершенню у 2013 році, ми не могли собі уявити, що сьогодні в Криму відбуватимуться подібні події. Коли кримчани, зокрема кримські татари, живуть в атмосфері суцільного нерозуміння. Коли ти розумієш, що інакомислення може бути покаране позбавленням життя, – сказав Ахтем Сейтаблаєв.
Цього року на Одеському кінофестивалі представлено потужні українські фільми. Вони стали результатом праці останніх 2-3 років, вважає Сейтаблаєв.
Це перші кроки відродження українського кіно. І зараз головне не зупинятися, щоб у режисерів, сценаристів і акторів була можливість знімати кіно на актуальні і вічні теми, – вважає Ахтем Сейтаблаєв.