Так, спалаху можна було б уникнути, якби дітям та співробітникам табору завчасно провели безкоштовне тестування на коронавірус. Тим паче що дистанцію та масковий режим у таборі забезпечити важко.

До теми Коронавірус у дитячому таборі "Молода гвардія": кількість хворих зросла до 70

Якщо ми живемо в період карантину, навіть адаптивного, то обов’язково мають проводитися запобіжні заходи, тим більше з дитячими групами, які точно не щеплені. Я розумію, що дистанцію і масковий режим у таборі забезпечити достатньо важко. Отож, якщо передбачається тісний контакт, наприклад, проживання в одних кімнатах, – тестувати дітей перед табором обов’язково,
– вважає Віталій Євтушенко.

Інфекціоніст переконаний, що заходи безпеки в дитячих таборах таки потрібно суворо контролювати. Але найефективніший метод – тестування перед стартом табору. Адже в інкубаційний період симптомів коронавірусу ще немає і люди можуть навіть не здогадуватися, що інфіковані.

Спалах коронавірусу у таборі "Молода гвардія": основне

  • 17 серпня в одеському таборі "Молода гвардія" виявили спалах коронавірусу. Недугу підтвердили у 44 дітей та 3 вожатих. Хворих ізолювали, а табір закрили на карантин.
  • Станом на 10 серпня COVID-19 підтвердили у 11 вожатих та 59 вихованців. До лікарні госпіталізували 9 дітей, але одно вихованця батьки вже забрали додому.
  • У 33 хворих підозрюють наявність штаму коронавірусу Дельта. Але остаточні результати аналізів будуть відомі через 4 – 7 днів.
  • Поліція відкрила кримінальну справу за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України. Нині триває розслідування.
  • Окремі блоки табору ("Сонячний" та "Прибережний") продовжують працювати – там не виявили жодного хворого.