Про це розповіла в ефірі 24 каналу волонтерка й очільниця благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова. За її словами, штам Дельта однозначно агресивніший. Ним заражається практично 100% осіб, які контактували з носієм.

До теми Навіщо вакцинуватись, якщо вже хворіли на коронавірус: пояснення вчених

"Весною було багато пацієнтів, коли в сім'ї хворіла одна або дві людини, а інші – ні. Я сама цьому приклад – у моїй сім'ї хворів чоловік, а я та син не заразились. Зараз практично у всіх випадках звернень до нас – якщо є один хворий, то і всі інші в сім'ї хворіють", – розповідає волонтерка.

Як пояснює Ножевнікова, штам Дельта вирізняє активний перебіг і швидкий розвиток хвороби. Якщо на початку весни протягом двох тижнів захворювання на COVID-19 у людини пошкоджувалось 15 – 20% легень, то новий штам руйнує їх на 50 – 60% за 5 – 6 днів. Внаслідок розвивається пневмонія і стан пацієнта стає критичним. Тоді він потребує реанімації, на яку зараз величезна черга.

Ми дожили до того часу, коли пацієнт лежить у відділі терапії і чекає, щоб звільниться місце в реанімації. Але на це часу немає.

Катерина Ножевнікова

Волонтерка й очільниця благодійного фонду "Корпорація монстрів"

Волонтерка розповіла про пацієнтів із новим штамом Дельта: дивіться відео

Новий штам Дельта: що відомо