Про це розповіла в ефірі 24 каналу волонтерка й очільниця благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова. За її словами, штам Дельта однозначно агресивніший. Ним заражається практично 100% осіб, які контактували з носієм.
До теми Навіщо вакцинуватись, якщо вже хворіли на коронавірус: пояснення вчених
"Весною було багато пацієнтів, коли в сім'ї хворіла одна або дві людини, а інші – ні. Я сама цьому приклад – у моїй сім'ї хворів чоловік, а я та син не заразились. Зараз практично у всіх випадках звернень до нас – якщо є один хворий, то і всі інші в сім'ї хворіють", – розповідає волонтерка.
Як пояснює Ножевнікова, штам Дельта вирізняє активний перебіг і швидкий розвиток хвороби. Якщо на початку весни протягом двох тижнів захворювання на COVID-19 у людини пошкоджувалось 15 – 20% легень, то новий штам руйнує їх на 50 – 60% за 5 – 6 днів. Внаслідок розвивається пневмонія і стан пацієнта стає критичним. Тоді він потребує реанімації, на яку зараз величезна черга.
Ми дожили до того часу, коли пацієнт лежить у відділі терапії і чекає, щоб звільниться місце в реанімації. Але на це часу немає.
Волонтерка розповіла про пацієнтів із новим штамом Дельта: дивіться відео
Новий штам Дельта: що відомо
- Вперше штам коронавірусу Дельта AY4.2 виявили в Ізраїлі 19 жовтня 2021 року. Тоді дані про мутований варіант передали до Європи.
- Після цього Ізраїльські вчені одразу ж проаналізували ефективність вакцинації проти коронавірусу серед підлітків, зокрема вивчали протидію штаму Дельта. Вони визначили, яка саме вакцина є ефективною проти мутації.
- Також стало відомо, що споживання кисню одним пацієнтом, інфікованим варіантом Дельта COVID-19, зросло у 5 – 6 разів, у порівнянні з попередніми хвилями пандемії.