Опозиційні лідери закликають меншість до об’єднання, але від того вона консолідованішою не стає. Не змогло до кінця згуртувати опозицію і питання Чорноморського флоту. Окрім того зміни у закон про регламент Верховної Ради, які передбачають діяльність не однієї, як було раніше, а двох і більше опозиційних фракцій послаблюють позиції БЮТ і роблять меншість ще більш розпорошеною. Можливості нинішньої опозиції та її майбутнє досліджував тижневик "Деловая столица" у статті "Экзамен безвластием".
Реформувати судову систему так, щоб знищити самоврядування Феміди. Рада суддів України обурена тим, як нова влада під виглядом реформ намагається знищити Верховний суд та здійснити перерозподіл сфер впливу. Готовність законодавчих змін анонсували на квітень, але немає їх і досі. Втім, рада суддів вже пообіцяла заблокувати владні ініціативи. Про закулісну підготовку реформи судової системи України читайте на сторінках "Економических известий" у статті "За место под солнцем Фемиды".
Вони пробули у Москві 10 днів. Заради параду до Дня Перемоги українські військові тиждень до 9 травня по шість годин крокували московською бруківкою, щоб вдосконалити власну майстерність. Але незважаючи на це був час у військовослужбовців і на активний відпочинок. Своїми враженнями від перебування у Москві та участі у параді на Красній площі курсанти та офіцери Академії сухопутних військ імені Сагайдачного поділилися з газетою "Сегодня" у статті "Как львовяне шагали по Москве".
2 хв
Огляд преси за 12 травня
"Деловая столица" досліджувала можливості та майбутнє опозиції, "Экономичиские известия" пише про закулісну підготовку реформи судової системи України, а "Сегодня" розповідає про враження курсантів та офіцерів Академії сухопутних військ від перебування у Москві та участі у параді до Дня Перемоги.