Термін “реформа” є одним із найпопулярніших у лексиконі команди Віктора Януковича. Наразі група західних експертів, що добре знаються на пострадянському просторі, розробляє для неї план реформ на всю п'ятирічну каденцію. Щоправда, за останні 10-15 років в Україні вже накопичилися цілі стоси кваліфікованої аналітики щодо шляхів реформування всіх галузей. Але віз, як відомо, з місця не зрушив. Видання “Тиждень” у матеріалі “Алгоритм реформ від Євросоюзу” подає перелік реформ, конкретних кроків і заходів, які у внутрішній документації Євросоюзу визначаються як першочергові для України на нинішньому етапі.

Гроші є, але не в кредит... Приплив капіталу в Україну стає чимдалі інтенсивнішим, але повернення грошей ще не привід для збільшення кредитування. І справа не лише в існуванні обмежень на валютне кредитування. Ліквідність банків підвищується. Але після кризи довіру до позичальників підірвано, тепер фінустанови дуже прискіпливо відбирають, кому надавати позики. Експерти прогнозують зниження кредитних ставок з середніх 25 % до 20 %, однак при цьому кредитний портфель банків зросте лише на 4 % за підсумками року. Про основні причини валютного достатку та ймовірні наслідки надлишку капіталу читайте в діловому тижневику “Контракти” у статті “Капітал для своїх”.

Криза навчила поважати клієнтів. Українські компанії в боротьбі за кожного з них готові на все і навіть підтягнули якість обслуговування. А все тому, що останнім часом сфера роздрібної торгівлі та послуг відчула різке зниження купівельної здатності. Через що обвалились об’єми продаж і конкуренція стала ще жорсткішою. Тож тепер усмішка продавця та привітність менеджерів стають поширеним явищем. Як криза навчила шанувати клієнтів - читайте у тижневику “Кореспондент” у статті “Продайте это немедленно”.