Максимум влади та мінімум зусиль. Янукович бачить себе монархом арабського типу, коли навколо тільки надхмарний комфорт і загальне поклоніння. Погляди у верхах на “нову країну” дуже різняться, а підходи до самого “будівництва” - тим більше. Існує щонайменше 4 погляди, кожен - з дзвіниці лідера окремої групи впливу довкола Президента. Інколи різні бачення цього процесу в чомусь перетинаються, але відрізняються концептуально. І це не дивно - кожен, перш за все, піклується не про державні, а про особисті інтереси. Та й сам Віктор Янукович бачить ідею “нової країни” по-своєму. То яку ж державу будує влада - у свіжому номері тижневика "Коментарі" у роботі “Яку нову країну побудує влада”.

Олігархи пустили коріння у владі. Розпочавши перший етап так званої адміністративної реформи, Віктор Янукович, схоже, переслідував зовсім іншу мету, ніж задеклароване перезавантаження держапарату: реорганізувати Кабмін, щоб збалансувати сили груп впливу, які входять до партії влади. При цьому хтось отримав більше, хтось - менше, зважаючи на розстановку сил перед кадровими ротаціями в уряді. Наприклад, куди впливовішою стала група віце-прем’єра Андрія Клюєва, яка здавалася найслабшою після скасування політреформи-2004. Кабмін чиїх інтересів мають українці тепер - знає "Український тиждень", читайте у статті “Кабінет інтересів”.

Для світових фармацевтичних гігантів цікавий український ринок. От тільки заводи з виготовлення препаратів вони будують в Росії. За 10 років таких на території нашого північного сусіда з’явилося аж 6, в Україні ж поки жодного. І це при тому, зізнаються самі російські виробники ліків, що український фармацевтичний ринок більш зрілий. Чому ж Україна, успадкувавши від Радянського Союзу найрозвиненішу фарміндустрію, здає позиції сусідам - з’ясовувала "Власть денег". Читайте у матеріалі “Отлечились”.