Викачено в Україні. За обсягами споживання газу наша держава - одна з найбільш затратних у світі. Українські потреби у даному енергоресурсі - у межах 70 млрд. кубометрів на рік. У 2008 і докризовому 2009-му Україна спожила понад 66 млрд. метрів кубічних природного газу, сусідня ж Польща з ненабагато меншим населенням і втричі більшим обсягом ВВП використала 14 млрд. кубів, а Швеція з населенням 9 млн. - усього 1 млрд. То чому ж Україна не забезпечить себе сама газом, якого, до слова, має вдосталь - читайте на шпальтах видання "Україна Бізнес Ревю" у статті “Газ власного видобутку - перспективи забезпечення України”.
Інститути стануть коледжами. В системі вищої освіти грядуть нові зміни. Чиновники підкорегували перелік спеціальностей, за якими готують у ВИШах, та розробили проект закону, який міняє всю структуру ринку. Тепер університет, щоб бути університетом, повинен залучити до навчання щонайменше 10 тисяч студентів та готувати наукових кадрів. Інститути ж взагалі зникнуть з нової класифікації, тепер це будуть коледжі. Однак, ті, хто таки зуміє пристосуватися до нової системи, обділеними не залишаться. Чому вже з наступного навчального року ВИШів в Україні може суттєво поменшати, а навчання в них подорожчати - знає "Деловая столица", читайте у матеріалі “Институты станут колледжами".
Етно увійшло в моду. Попит на народне вбрання в Україні, навіть попри кусючі ціни, переважає пропозицію. За останні кілька років українці почали виявляти неабияку цікавість до національних традицій, народного мистецтва та етнографічного одягу. Приставка “етно” уособила ручну роботу, цікавий і зручний крій або ж просто можливість торкнутись до живої, не синтетичної фактури. От тільки вітчизняним етно-дизайнерам почасти бракує фантазії, відтак кравців звинувачують у “плагіаті”. Чому українців враз потягнуло на етнічне - дізнавалась "Україна молода", читайте у роботі “Мода етнічна”.