Без зайвих слів. Влада вишуковує все нові механізми як прикрити рота пресі, і таки отримує хвалебні оди на свою адресу. Оточення Президента робить все можливе, щоб відмежувати Януковича від незручних запитань та неугодних йому журналістів. Не гребують при цьому і застосуванням сили проти акул пера. Результат не змусив себе чекати: за 5 місяців на телебаченні стали куди частіше говорити добре про владу, а про опозицію - навпаки. Ситуацію зі свободою слова в Україні відстежував "Корреспондент" у статті “Нет слов”.

Дорога ціна дешевих кредитів. Влада вже позичила “на проїдання” 50 мільярдів доларів. В оцінюванні “багато це чи мало?” думки аналітиків розходяться. Проурядові твердять, що за цим показником Україна поступається багатьом розвиненим державам - і перебуває тільки на 71-му місці у світовому антирейтингу. Небезпечним, вказують вони, є борг у 60% ВВП, в України ж він поки не перевищує - 37%. Тоді як в деяких європейських держав уже нині складає 85%. Незалежні аналітики натомість зауважують, таке оцінювання досить умовне і стосується лише багатих держав. Скільки українці завинили світу та чи загрожує країні дефолт - знає "Україна молода" у матеріалі “Дорога ціна дешевих кредитів”.

Пасивні активи. До кінця року частка непродуктивних активів на балансах кредитних установ перевищить 25%. Проблемні кредити в банківській системі країни вже сягнули майже 12 мільярдів гривень. Більша їх частина виникла з вини кризи. Втім, якщо не позбутися цього баласту, кредитування економіки залишиться дорогим задоволенням для обраних. Доки цей головний біль мучитиме вітчизняний фінансовий сектор - досліджував тижневик "Власть денег" у матеріалі “Пассивные активы”.