З підготовкою до місцевих виборів в нашому політичному лексиконі з’явилося нове слово - праймеріз. От тільки в українському варіанті ця західна технологія внутрішньопартійного відбору кандидатів змінилася до невпізнання: набула химерних форм і виконує здебільшого рекламну функцію, причому не досить вдало. На батьківщині праймеріз, у США, ця процедура займає кілька місяців, вітчизняні ж законодавці політичної моди вирішили, що впораються за лічені тижні. Що не так в українських праймеріз вирішив розібратися "Український тиждень", читайте у статті “Праймеріз швидкого приготування”.

На заробітки в Антарктиду. Вічна мерзлота притягує українців. Співвітчизники-відчайдухи найрізноманітніших професій рвуться на роботу в Антарктиду. До зарплати в тисячу доларів додається ще й суттєвий бонус - романтика снігової пустелі. Бажаючих податися на Південний полюс - хоч відбавляй. Кандидатів щороку вибирають за конкурсом. Чим так вабить українців одвічний лід та мерзлота - темою відає "Корреспондент", читайте у матеріалі “Полюс притяжения”.

Місія недовиконана. Офiцiйний військовий контингент України з Іраку пiшов, але залишилися “контрактери”, яких використовують американці. Тисячі українців заробляють в “гарячих точках” світу собі на життя військовим ремеслом. Іноземні легіони, приватні “охоронні” агентства радо наймають наших співвітчизників, адже за ту саму, а часто вищу якість роботи, українцям платять у декілька разів менше, ніж західним профі. Один день iз життя “неофiцiйних” українських найманцiв в Іраку: про брудну роботу поміж прихованих фугасів - на шпальтах "України молодої" у роботі "Дорога в Мосул".