За даними видання, Газпром активно допомагає забезпечити живу силу на передових позиціях в Україні. Власне, протягом останніх місяців підприємство створило приватні охоронні компанії та завербувало туди працівників.
Дивіться також Важлива карта у грі за владу в Росії: що чекає на вагнерівців після виходу з Бахмута
Охоронці вже відправились помирати в Україну
Охоронні фірми, створені найбільшими державними корпораціями Росії, колишніми офіцерами та бізнесменами, спрямували війська на лінію фронту в Україні, щоб довести лояльність Кремлю,
– пише видання.
Колишній охоронець Газпрому, який вже отримав поранення на війні, звернувся до своїх колег та заявив, аби ті сиділи вдома та не їхали в Україну.
The Wall Street Journal пише, що такі охоронні компанії наслідують терористичну організацію "Вагнера", однак до них входить набагато менше людей. Також у подібних групах бойовикам платять вищу зарплату, ніж отримують вагнерівці.
Додають, що кремлівський диктатор нібито вже не хоче починати нову масштабну мобілізацію, тому Кремль передав набір новобранців приватному сектору і компаніям, які залежать від постійних держконтрактів.
До слова, російський прем'єр Міхаіл Мішустін вже підписав відповідний документ, який дозволяє створення Газпромом власної приватної військової компанії.
Власне, цей документ передбачає, що засновниками організації буде ПАТ "Газпром нафта" з розміром долі у статутному капіталі "організації" 70%. Інші 30% належатимуть "приватній охоронній організації Стаф-центр".
Ми ж нагадаємо, що чим більше людей Росія відправляє в Україну, тим більше чорних пакетів повертаються назад.
Актуальні втрати ворога
Так, лише за минулу добу наші воїни ліквідували 470 ворогів. Загалом від початку повномасштабного вторгнення армія Росії скоротилась на 207 910 бійців.
Що стосується техніки, то на брухт уже перетворили чимало машин ворога. За 15 місяців повномасштабного вторгнення ЗСУ знищили:
- танків – 3 802;
- бойових броньованих машин – 7 472;
- артилерійських систем – 3 460;
- РСЗВ – 575;
- засобів ППО – 333;
- літаків – 313;
- гелікоптерів – 298;
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 3 124;
- крилатих ракет – 1 107;
- кораблів та катерів – 18;
- автомобільної техніки та автоцистерн – 6 230;
- спеціальної техніки – 454.