Про це він повідомив через кілька днів після проведення турніру серед дітей до 16 років Kyiv Chess Open (U16).

В Україні, щоб взяти участь в турнірі з учасників збирається членський внесок, і тільки тоді учасник допускається до турніру. Учасники повинні приходити мало не зі своїм дошками і шахами. Мені захотілося на прикладі Київської обласної федерації шахів поміняти ситуацію на краще,
– повідомив Олексій Кавилін.

Так був організований турнір без вступних внесків, але з обов'язковим фондом від організаторів в розмірі 200 тисяч гривень.

Ініціативу підтримали українські меценати.

Чітко вирішили, що призовий фонд повинен бути значущим, скажімо, 200 тисяч гривень, організація на рівні світового стандарту і ніяких внесків,
– розповів Олексій Кавилін.

За його словами, на участь в турнірі було подано понад 200 заявок, для участі судді відібрали 130 шахістів.

Настільки значний інтерес переконав президента профільної федерації, що Україна потребує щорічного проведення подібного дитячого турніру.

"Я хочу, щоб юні талановиті шахісти мали можливість постійно вдосконалювати свою гру, представляли Україну на світових турнірах і змагалися з кращими суперниками по всьому світу. Я вірю, що саме такі турніри дадуть поштовх до розвитку шахів в Україні і відкриття нових шахових зірок", – говорить Олексій Кавилін.

Він переконаний, що в подібних змаганнях на першому місці повинна бути саме гра і меценатство, коли максимум уваги дістається учасникам, як майбутньої інтелектуальної еліти країни.