Українські лікарі вже активно впроваджують сучасні рішення, що гарантують інфекційну безпеку і дозволяють уникнути післяопераційних ускладнень та пришвидшують процеси загоєння операційної травми, зазначає 24 Канал.
Більше Безпека і комфорт: відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні Святої Параскеви
Чимало таких рішень залишаються поза увагою пацієнтів, адже не всі медзаклади відверто комунікують про особливості наявного обладнання та й загалом про все те, що відбувається за закритими дверима операційної. Щоб виправити це, лікарня Святої Параскеви у Львові запустила цикл відеоекскурсій. Кожен ролик розповідає про відділення медзакладу та послуги, які тут надають.
Одну із таких екскурсій провів керівник стаціонарного відділення лікарні Святої Параскеви, лікар-хірург, ендоскопіст Андрій Ступницький. Він розповів, що пропонує хірургічна служба медзакладу та чому використані тут технології ефективні як при втручаннях, так і в процесі відновлення пацієнта. Про найважливіше – далі у матеріалі.
Екскурсія операційним блоком лікарні Святої Параскеви: дивіться відео
Як обладнанні операційні зали, де відбувається операція
В лікарні Святої Параскеви оперативні втручання різної важкості відбуваються у трьох великих операційних. Дві з них призначені для широкого спектра лапароскопічних оперативних втручань:
- в хірургії,
- в проктології,
- в гінекології,
- в урології.
Також тут виконують відкриті оперативні втручання зокрема, на черевній порожнині, молочних залозах, щитоподібній залозі та судинах.
У лікарні функціонує рентген-операційна з додатковою системою чистого потоку повітря в зоні операційного стола. Це дозволяє виконувати оперативні втручання, які вимагають підвищеного ступеня чистоти повітря. Зокрема:
- ортопедичні втручання,
- протезування суглобів,
- пластичні оперативні втручання.
В різних ділянках операційні зали оснащені обладнанням світових виробників Trumpf, Karl Storz, General Electric.
Найвища якість лапароскопічного обладнання – це основа безпечних операцій, адже дозволяє отримати високу чіткість, що допомагає:
- уникнути небажаних опіків,
- зменшити об’єм операційної травми,
- уникнути випадкових пошкоджень поруч з місцем операції.
На кожному операційному столі застосовуються системи обігріву пацієнта. Це необхідно не лише, для комфорту, а і для зменшення частоти післяопераційних ускладнень та покращення загоєння в ділянках операційної рани.
Чисте повітря – визначальний фактор для інфекційної безпеки і швидкого відновлення пацієнтів
Неймовірна увага приділена якості повітря в кожному із трьох операційних залів. Насамперед кожен із них має свою власну автономну систему вентиляції, яка оснащена HEPA-фільтрами. Все повітря, яке поступає в операційні зали очищене від будь-яких бактеріальних частинок, вірусів, бактерій, пилу. Спеціальна система вентиляції передбачена також у приміщенні реанімації і інтенсивній терапії, де пробуджуються пацієнти.
Пробудження після операції
У індивідуальній палаті пацієнт пробуджується під наглядом лікаря-анестезіолога. Сучасні засоби анестезії забезпечують легке відновлення чутливості та мінімізують неприємні симптоми в організмі, після виходу з "наркозу". В залежності від виду оперативного втручання час перебування пацієнта в палаті реанімації складає 2 – 3 години.
Навчання медперсоналу
Без досвідченого медперсоналу, який дотримується усіх правил, будь-які сучасні технології були б марними.
Тож в лікарні Святої Параскеви обов’язковими є навчання персоналу з інфекційної безпеки, а також передбачений постійний контроль виконання затверджених стандартів операційних процедур.