Хтось тріумфально перетинає фінішну смугу... Хтось, змушений опустити руки посеред дистанції... І при всьому оцьому мало хто задумується... Що можливість буквально "бігти" – це вже немале щастя...
Можливо, захопившись кожен власним "забігом", ми б взагалі не помічали тих, кому просто пощастило трохи менше. Якби не він – Оскар Пісторіус – легкоатлет без ніг, який довів – неможливого не існує.
Вартий щирого захоплення південноафриканець народився з усіма кінцівками. Тільки от нижче колін – без кісток... Ковтнувши відчай батьки наважились на ампутацію, коли немовляті ще не виповнилось навіть року.
Разом з тим, родина ніколи не вважала Оскара приреченим. Щойно минули півтора року, малюк опанував протези. Колишній борець батько виховав у синові пристрасть до спорту, загартував по-справжньому чемпіонський характер.
На рівні з іншими однолітками Оскар займався водним поло, регбі, боксом, а згодом навіть мотоспортом. Втім, доля дала ще одного ляпаса. Серйозна травма змусила Пісторіуса забути про контрактні види спорту.
Оскар ані на мить не втрачав віри в успіх і наперекір усім обставинам подався у легку атлетику. Саме у цій царині невдовзі він сколихне весь світ. Результати Оскара на біговій доріжці почали перевершувати найоптимістичніші сподівання. У 2004-му "Блейд Раннер" виборов золото на Паралімпійських Іграх в Афінах.
Перемога, здавалась усього життя, стала для Оскара тільки початком. Пісторіус поставив за мету довести усій планеті – такі, як він – такі ж люди, як і інші.
Оскар кинув виклик, так би мовити, "звичайним" спортсменам і довів, що навіть без ніг – можна стояти на подіумі, підписувати спонсорські контракти, зніматись у високобюджетних рекламних роликах.
Південноафриканець тепер вже марив участю в, умовно кажучи, "справжній" Олімпіаді. І боровся за мрію, навіть після того як Міжнародна легкоатлетична федерація закрила перед Оскаром двері на офіційні старти. Мовляв, карбонові протези надають Пісторіусу перевагу над іншими.
Боротьба Пісторіуса продовжилась у залі суду, де він зумів довести, що не є якимось там кіборгом. А навпаки – фізично не може розвивати стартової швидкості, як інші. Тільки от судові засідання завадили Оскару як слід підготуватись і південноафриканець не встиг подолати кваліфікації Олімпіади у Пекіні. Та навіть не на піку форми здобув ще три паралімпійські золота – у бігу на 100, 200 і 400 метрів.
"Блейд Раннер" ще достатньо молодий і його результати продовжують прогресувати. Не кожному звичайному спринтеру під силу подолати стометрівку за 10,9 секунди. Пісторіус досі одержимий метою і готується пробитись на Олімпійські Ігри в Лондоні. Оскар продовжує змушувати звертати увагу, допомагати тим кому "трохи менше пощастило". Якось Оскар заявив, "Я – не інвалід. У мене просто немає ніг"... І довів - він має рацію.