Більшість мобілізованих – чоловіки від тридцяти до п'ятдесяти років. Всі вони раніше служили в армії. Кожного проводжають родичі та друзі. Почуття у всіх різні. Та всі певні, що їхати таки треба.

Усі призовники мають із собою багаж. Утім кількість речей у всіх різна. У когось великі військові рюкзаки, а у когось – лише маленькі пакетики. У військкоматі обіцяють: все видадуть на місці.

Натомість бійці, які в зоні АТО вже були, кажуть: в армію солдатам треба збиратися більш ретельно. Колишній командир роти "Айдару" Євген Дикий склав список із 45 пунктів. Це речі, які обов'язково знадобляться на передовій. Їхня повна вартість близько 10-ти тисяч гривень. Держава дає мінімум. Тож головна надія на волонтерів або свій гаманець.

Зброю вам видадуть, форму вам видадуть. Слава богу кращу, ніж та що була у нас влітку. Зараз ввели нову форму, в якій можна більш менш людиною себе почувати і щось робити. Але все інше, ну тобто виходьте базово з гіршого розрахунку, виходьте базово з розрахунку, що крім форми та зброї, ви маєть себе забезпечити самі,
— пояснює він.

Серед необхідного якісне взуття (бажано натівські берці) та дощовик. А ще – особиста аптечка. Із ліками для травлення. Засоби особистої гігієни. І обов'язково – великий рюкзак. Варто взяти і їжі на три дні, яка не псується. Та незважаючи на всі проблеми, айдарівець Євген певний: на фронт іти таки треба. Його побратим Дмитро розповідає: раніше і сам нічого не знав про армію, коли в червні пішов воювати. Навчився швидко. Але пам'ятає про помилки новобранців.

Такі люди вони можуть лізти під вогонь наприклад, намагатися встати і стріляти коли всі інші лежать. Їм не вистачає якоїсь такої зібраності, трішки акуратності, я б назвав би це так, тому я би просто радив бути трошки спокійніше, твій ворог від тебе нікуди не втече, скажімо так, твій москаль ще ходе і нікуди він не дінеться від тебе,
— ділиться досвідом боєць.

Мобілізовані ще мають час, аби дібрати собі амуніцію. Бо до зони АТО вони вирушать за місяць-півтора. Поки тренуватимуться.