”Змінимо співвідношення працюючі-непрацюючі достатньо серйозно. За 10 років ми можемо отримати приблизно мільйон шестисот - мільйон вісімсот тисяч робочих місць додатково”, - каже віце-прем'єр-міністр України з соціальних питань Сергій Тігіпко.
Втім, не обійтися без втрат. Експерти зауважують, що реформа зменшить розмір пенсій, мовляв, уряд позбавить пенсіонерів понаднормового страхового стажу. Критикують новації й опозиціонери.
”Основна проблема в тому, що сьогодні в українців мізерна пенсія, що сьогодні середня пенсія в Україні складає десь приблизно 1300 гривень і саме головне що в уряду немає жодного ресурсу для підвищення цих пенсій в нинішніх умовах. Чи внесений законопроект спрямований на підвищення пенсій в Україні? На мою точку зору, однозначно - ні!”, - каже заступник міністра праці і соціальної політики 2005-2010 р. Павло Розенко.
”Крім підвищення віку виходу на пенсію, крім того, що на 10 років тепер кожен мусить працювати більше, ніж працював до сьогодення, щоб отримати повноцінну пенсію, ще людей позбавляють права вибрати найкращі показники по середній заробітній платі за весь трудовий стаж, щоб нарахувати найкращу і найбільшу пенсію. Це така панщина на Януковича”, - каже лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Профспілки також не підтримують запропонований варіант пенсійної реформи.
”Джерело фінансового забезпечення - це обрізання діючих пенсійних правил людей з малими, а то і мінімальними пенсіями, тобто, реформу запропоновано провести за рахунок трудящих. Законопроект не торкнувся головного ресурсу для стабілізації фінансового стану пенсійного фонду, на який вказували профспілки”, - каже заступник голови Федерації професійних спілок України Сергій Українець.
Крім того, у профспілках підрахували - темпи збільшення пенсій у 5 разів нижчі, ніж темпи збільшення зарплат. А пенсійний вік жінкам варто піднімати лише за 5-8 років.
”Треба затягти паски пенсіонерам. Якщо ми їм зробимо пенсійний вік 62 роки, то вони якраз і будуть виходити і тоді буде скажена економія в бюджеті пенсійного фонду, але це міф. Той, хто дожив до 60 років , за статистикою живе ще 14 років чоловік”, - каже провідний науковий співробітник Анатолій Федоренко.
Тим часом, у місії Міжнародного валютного фонду, яка вчора завершила чергову поїздку до Києва, сподіваються - пенсійна реформа в Україні запрацює вже у березні цього року.