24 канал повідомляв, що 21 лютого венесуельський диктатор Ніколас Мадуро вирішив закрити кордон з Бразилією, аби лідери опозиції не змогли доставити іноземну гуманітарну допомогу народу країни.

Читайте також: У Росії відзначилися цинічною заявою про український слід у Венесуелі

Окрім інформації про двох загиблих на венесуельсько-бразильському кордоні, відомо про ще 2 поранених через інцидент осіб. Їх направили до бразильських лікарень, передає Euronews.

Коли вони почали стріляти моя сестра намагалась захистити інших і вибігла наперед. Вона просила не відкривати вогонь і запитувала у солдатів, навіщо вони це роблять,
– розповів родич однієї із жертв стрілянини на кордоні.

Окрім того, у прикордонному місті Уренья, де прокладений міст, що з’єднує дві країни, теж відбулися сутички між населенням і військовими. Там же журналісти помітили два танки.

Так само неспокійно на кордоні між Колумбією і Венесуелою. Там силовики застосували сльозогінний газ проти людей.

Що відбувається у Венесуелі?

– Тисячі людей 23 січня 2019 року вийшли на протест із вимогою скинути диктатора Ніколаса Мадуро.

Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе "тимчасовим президентом" країни.

– Диктатора Мадуро підтримали очільник Кремля Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко.

– Українські правоохоронні органи підтвердили 24 каналу, що на підмогу Мадуро приїхали найманці "Вагнера", у Росії все заперечують.

– В ході протестів і сутичок із поліцією вже загинуло щонайменше 40 людей, затримали приблизно 900 активістів, серед них – 80 дітей.

– 3 лютого Трамп заявив про можливість військового втручання у Венесуелу.

– 4 лютого глави Швеції, Іспанії, Франції, Німеччини, Австрії, Данії, Литви, Великобританії та України заявили, що визнають Хуана Гуайдо тимчасовим конституційним президентом Венесуели, оскільки ультиматум про дострокові вибори не був виконаний Мадуро.

– Згодом низка країн направила гуманітарну допомогу країні, проте диктатор Мадуро закрив кордони Венесуели.

– 21 лютого Мадуро закрив кордон Венесуели із Бразилією.

До якого стану довів Венесуелу Мадуро?За шість років перебування Мадуро при владі національна валюта – болівар – девальвувала гігантськими темпами: наприкінці 2018 рівень інфляції сягнув 1 мільйона 300 тисяч відсотків. Жителі Венесуели потерпають від нестачі продуктів: у периферійних районах країни бідняки змушені їсти котів, собак та щурів. З країни виїхало майже три мільйони громадян, що більше, ніж 10% усього населення.