Озброєння нібито хочуть адресувати опозиційним силам Венесуели. Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає "Интерфакс".

Читайте також: Мадуро наказав підприємствам Венесуели відкривати рахунки у Росії

Так, за її словами, у РФ нібито є дані про те, що компанії США і їхні союзники по НАТО опрацьовують питання придбання "в одній зі східноєвропейських країн" великої партії озброєння і боєприпасів для їх подальшої передачі опозиційним силам Венесуели".

Захарова зазначила, що йдеться про зразки і аналоги великокаліберних кулеметів, підствольних і автоматичних гранатометів, переносних ЗРК, боєприпасів до стрілецького та артилерійського озброєння різного призначення.

"Доставляння вантажу до Венесуели планують здійснити на початку березня декількома партіями через територію сусідньої країни з залученням транспортних літаків Міжнародної експедиторської компанії", – розповіла представниця російського дипвідомства.

Окрім того, вона наголосила: в цій історії простежується "український слід".

Зокрема, як ми розуміємо, буде залучене державне підприємство "Антонов",
– сказала Захарова.

Захарова вважає: адміністрація "США свідомо загострює всю ситуацію" у Венесуелі. За її словами, під виглядом доставляння гуманітарної допомоги, запланованої на 23 лютого, США стягують до кордонів Венесуели спецсили і техніку.

Що відомо про державне підприємство "Антонов"? Це український авіабудівний концерн, який розробляє та сертифікує літаки. Входить до складу державного концерну "Укроборонпром". За свою історію підприємство розробило і випустило в небо близько 30 "літаків Антонова". Зокрема, гордістю підприємства можна назвати літак Ан-225 "Мрія" (найбільший, найважчий і найбільш вантажопідіймальний літак у світі з будь-коли побудованих).

Зазначимо, що це далеко не перші спроби Росії звинуватити українські підприємства у таємних змовах чи у постачанні деталей для озброєнь. Так, у 2017 році через провокації російських спецслужб український завод "Південмаш" звинуватили у продажі ракетних двигунів до Північної Кореї. Україна спростувала цю інформацію.

Що відбувається у Венесуелі?

– Тисячі людей 23 січня 2019 року вийшли на протест із вимогою скинути диктатора Ніколаса Мадуро.

Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе "тимчасовим президентом" країни.

– Диктатора Мадуро підтримали очільник Кремля Володимир Путін та президент Білорусі Олександр Лукашенко.

– Українські правоохоронні органи підтвердили 24 каналу, що на підмогу Мадуро приїхали найманці "Вагнера", у Росії все заперечують.

– В ході протестів і сутичок із поліцією вже загинуло щонайменше 40 людей, затримали приблизно 900 активістів, серед них – 80 дітей.

– 3 лютого Трамп заявив про можливість військового втручання у Венесуелу.

– 4 лютого глави Швеції, Іспанії, Франції, Німеччини, Австрії, Данії, Литви, Великобританії та України заявили, що визнають Хуана Гуайдо тимчасовим конституційним президентом Венесуели, оскільки ультиматум про дострокові вибори не був виконаний Мадуро.

– Згодом низка країн направила гуманітарну допомогу країні, проте диктатор Мадуро закрив кордони Венесуели.

Мадуро заявив про готовність зустрітись із Трампом для врегулювання конфлікту.

– 21 лютого Мадуро закрив кордон Венесуели із Бразилією.

До якого стану довів Венесуелу Мадуро?За шість років перебування Мадуро при владі національна валюта – болівар – девальвувала гігантськими темпами: наприкінці 2018 рівень інфляції сягнув 1 мільйона 300 тисяч відсотків. Жителі Венесуели потерпають від нестачі продуктів: у периферійних районах країни бідняки змушені їсти котів, собак та щурів. З країни виїхало майже три мільйони громадян, що більше, ніж 10% усього населення.