Закон в першу чергу стосується осіб, яких затримали за порушення громадського порядку під час січневих протистоянь – вони блокували будівлі, дороги, брали участь у масових заворушеннях.

Під дію цього закону підпадають 259 осіб. Це особи, яким було оголошено про підозру за скоєння злочинів. З них були заарештовані близько 150 осіб (залишаються під вартою близько 70 осіб), до інших учасників протистоянь були застосовані домашній арешт, в значній більшості, а також особисте зобов’язання, – цитує Віктора Пшонку прес-служба ГПУ.

Читайте також: Уряд України тримає заручників, — Брок

Генеральний прокурор наголошує, що для виконання закону необхідно виконати прописані в ньому вимоги.

Якщо до 17 лютого не будуть виконані умови, які виписані в законі, то правоохоронні відомства, слідчі, прокурори, судді будуть діяти в рамках своїх повноважень так, як це передбачено Кримінальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України. Тобто, будуть розслідуватися кримінальні провадження, з обвинувальним актом направлятися до суду, будуть судові розгляди із застосуванням принципу змагальності сторін та будуть рішення судів. Я хотів би єдине підкреслити, що ті кримінальні провадження, про які ми говоримо, - це тяжкі злочини, які передбачають значні терміни в частині відбування покарання, – пояснив Віктор Пшонка.

За його словами, можливості часткового виконання умов закон не передбачає. Тобто він буде реалізований тоді, коли вимоги виконають у всіх регіонах України.

Читайте також: Норми скандальних законів досі чинні через помилку, — Пинзеник

"Виконання умов закону тільки у повному обсязі по всій Україні дозволить його подальшу реалізацію. На сьогодні, в 6 регіонах, в порушення Закону, залишаються заблоковані і зайняті адміністративні будівлі, і, ви знаєте, які будівлі зайняті в місті Києві. Тому кримінальні провадження закриватимуться лише тоді, коли всі без виключення виписані у Законі умови будуть виконані", уточнив Пшонка.

Зараз зі 150 осіб, до яких застосували арешти як міру запобіжного заходу, у СІЗО залишились близько 70 осіб. Іншим підозрюваним запобіжні заходи змінили на такі, які не передбачають тримання під вартою.

До слова, активісти не мають наміру залишати будівлю Київської міської державної адміністрації без спільного рішення Ради ГО "Майдан".