Від традиційних бойових реконструкцій ця відрізняється елементами вистави. Прості сельчани в імпровізованому театрі під відкритим небом зіграли своїх пращурів, мешканців сусіднього села Сабли, вщент знищеного німцями у розпал війни.

“Основне, що ми хочемо показати, - село Партизанське, події 1943 року, спалили 95 жителів, з них 26 дітей, а решту - зігнали до Сімферополя, а село повністю спалили”, - каже голова клубу військової реконструкції Володимир Волинко.

Постановка починається із захоплення “гітлерівцями” невеличкого селища. Для цього учасники реконструкції завчасно самотужки звели кілька макетів житлових будинків та навіть заселили в сараї справжніх свійських птахів та поросят. Сільський інвентар, предмети побуту, одяг збирали впродовж року так само серед сельчан. Кажуть, будували містечко тиждень, а потім за лічені хвилини спалили та підірвали.

“Форму ми купуємо, патрони купуємо, все своїми силами, запрошуємо молодь - хто хоче приєднуєтеся, допоможемо, одягнемо, взуємо”, - сказав учасник реконструкції В’ячеслав Лахматов.

У руках в уніформістів - зразки військової зброї: як радянської, так і німецької. Набої холості - для імітації бою. А от техніка вся на ходу. Перший радянський позашляховик “Газ” - один з трьох, що залишились в Криму, а старенький мотоцикл повністю перероблений під німецький.

“Мотоцикл відновлювали своїми силами, зовні все робили. Всередині він залишився радянський, зовні схожий на німецький, щоб він був більш реальний для військових дій”, - розповідає учасник реконструкції Павло Ромашкан.

Серед учасників вистави чимало жінок та дітей, кожен достеменно знає свою роль.

“Я стаю на пості, пропускаю машини. Можу зателефонувати, сказати, повідомити, що сюди рвуться машини”, - каже учасник реконструкції Іван Толмач.

Незвичні для традиційних військових реконструкцій театральні елементи учасники пояснюють бажанням розповісти про історичні події не за підручниками, а наочно показати не лише армійські будні, а й життя простих людей під час війни. Під завісу - узагальнений образ бою за звільнення Криму - з артилерійськими обстрілами, вибухами та рукопашними боями.