“Дайте нам спокійно працювати, якщо ні, то дайте нам роботу, ми створюємо самі робочі місця для себе, а ви забираєте від на все, якщо нам закриють ринки, то дайте нам тоді роботу”, - каже підприємець з Бродів Олена.
“Ми будемо приходити і будемо битися, ми з вилами прийдемо, як колись у старину, ви що не знаєте що таке "захід", що таке Карпати - наші люди як повстануть, як за Шевченка колись, як за Довбуша - всі підуть”, - каже підприємець Оксана.
“Ми їх годуємо - вони нам нічого не дають, ми все самі робимо, а з нас тільки беруть, коли вони закінчать вже його брати з нас, ми вже не в змозі, хай би місяць пожив на мінімальну зарплату”, - сказала підприємець з Яготина Галина.
У Львові пустий ринок. Усі на мітингу під обласною адміністрацією. Також вимагають не ухвалювати запропонований урядом кодекс.
“Та то все, “торба”. Так, грубо кажучи. Там взагалі. Неможливо”, - обурюється підприємець Володимир Строгий.
“Існуючий варіант Податкового кодексу, який зараз лежить у Верховній Раді і готується до прийняття в другому читанні має бути відхилений, в жодному разі не прийнятий і в жодному разі він не має стати діючим законом”, - сказала Ольга Сало (громадянський рух "Відсіч").
Про відхилення не може бути і мови, заявляє керівник парламентського комітету з питань податків Віталій Хомутиник. Тим часом, підприємці в очікуванні кодексу вже готуються іти у тінь.
“Піти в тінь або виїжджати за кордон, інакше наші львів’яни не зможуть працювати. Тому що в свій час та сама влада розгромила наші фабрики і заводи, і викинула людей на ринки”, - зазначила керівник асоціації самоврядних ринків Віра Чванова.
Страйкували до обіду. Потім пішли працювати поки це ще можливо. Тим часом підтримали підприємців профспілки. Вирішили зробити київську акцію біля парламенту безстроковою, назвавши її "Днем гніву". Та в уряді у щирість протестів не повірили.
“А хто виходить? Ті, кого наймають оптимізатори”, - вважає віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков.
Але галасом під сусідньою будівлею перейнялися. Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив своєму заступнику Сергію Тігіпку зібрати пропозиції підприємців та внести їх на розгляд уряду. Аби встигнути, уряду доведеться поквапитись, адже Верховна Рада планує розглянути кодекс у другому читанні 16 листопада.