В одному з них впізнали викраденого минулого тижня депутата Горлівської міськради Володимира Рибака, другий - студент київської політехніки. У вбивстві СБУ запідозрила офіцерів російського спецназу. Як доказ продемонструвала аудіозапис їхніх розмов з сепаратистами.
Сепаратисти закатували двох українців
"Встановлено, що 17 квітня Бєзлєр поставив завдання начальнику самопроголошеної міліції Горлівки щодо нейтралізації Рибака, який намагався встановити державний прапор на будівлі Горлівської РДА", - повідомив представник прес-центру СБУ Катерина Косарєва.
Реакція верховного головнокомандувача була однозначною: Олександр Турчинов наказав силовикам негайно відновити Антитерористичні заходи. Вже наступного дня правоохоронці звітують про результати: від терористів звільнено місто Святогірськ. Вдалося відтіснити бойовиків і з міськради Маріуполя. В обох випадках обійшлося без жертв.
Головним же театром військових дій цього тижня став райцентр Слов’янськ, який фактично є основною базою і повністю підконтрольний сепаратистам. У четвер учасники Антитерористичної операції пішли у масований наступ. Результат: зруйновані позиції та втрати серед екстремістів.
Слов’янськ – база терористів
"Силами антитерористичного центру знищено 3 блокпости сепаратистів. 5 людей з числа сепаратистів вбиті", - повідомив радник міністра внутрішніх справ Станіслав Речинський.
Диверсанти відверто прикривають себе жінками і дітьми
"У Слов'янську зараз ситуація не контрольована, дуже важко її проводити в такій ситуації, коли ці диверсанти відверто прикривають себе жінками і дітьми", - розповіла керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко.
Саме той факт, що терористи прикриваються "живим щитом" з місцевих жителів змусив командування у п’ятницю призупинити активні військові дії та перейти до другого етапу антитерористичної операції - блокади. Слов’янськ взяли в облогу бійці "Національної гвардії". Паралельно над містом розкидають листівки із закликом не підтримувати сепаратистів і не піддаватися на провокації.
"Ми не підемо на жертви, штурм міста. Ми розуміємо, що це мешканці, які можуть постраждати. Заради перемог ми не будемо жертвувати життям людей", - сказав керівник антитерористичної операції Василь Крутов.
АТО викликала в Кремля істерику
У Москві, утім, на події у сусіда свій особливий погляд. Операція із захисту, по суті, української державності викликала чергову істерику Кремля, та спонукала російське командування активізувати так звані "військові навчання" на кордоні з Україною. Дві контртерористичні операції, що російська армія саме зараз проводить у Дагестані, не заважають російському керівництву звинувачувати Київ, який робить практично те саме, але на відміну від Москви, намагається не вбивати власних громадян.
"Якщо дійсно нинішній режим в Києві почав застосовувати армію проти населення всередині країни, то це без всякого сумніву дуже серйозний злочин проти свого народу це не "гостра фаза" це - каральна операція, і вона без сумніву матиме наслідки для тих людей, які ухвалюють відповідні рішення, зокрема, це стосується і наших міждержавних відносин”, - вважає президент Росії Володимир Путін.
РФ координує та відкрито підтримує вбивць-терористів
"РФ координує та відкрито підтримує вбивць-терористів, що діють зі зброєю в руках на Сході нашої країни. Не маючи жодних на те підстав, керівництво Росії дозволяє собі нахабним чином втручатися у внутрішні справи України. Росія на державному рівні підтримує тероризм", - сказав в.о. президента України Олександр Турчинов.
Росія запевняє, що Україна порушила "женевське перемир’я"
Основний аргумент Москви в її інформаційній війні - Україна начебто порушила "женевське перемир’я". Хоча у Артемівську, до прикладу, сепаратисти зі зброєю пішли на штурм військової частини ще до початку активних силових дій у Слов’янську. У ході протистояння важкі поранення від вибуху гранати отримав український солдат-контрактник. Військовослужбовці атаку терористів відбили.
"У ніч з 23 на 24 квітня близько 100 невідомих осіб здійснили напад на цю військову частину, застосовуючи автоматичну зброю, гранатомети та ручні гранати", - розповів радник міністра оборони Юрій Повх.
Ситуація залишається напружена
Ситуація на Південному-Сході України зберігає напругу. У п’ятницю на аеродромі в Краматорську терорист-снайпер підбив український гелікоптер: постраждав командир екіпажу; в Одесі невідомі поцілили гранатою у блокпост поблизу ринку "сьомий кілометр": поранення отримали семеро людей.
А тим часом поки в Україні сіють паніку та неспокій, самі українці демонструють стабільну єдність - абсолютна більшість хоче жити в унітарній державі: 73% - проти федералізації, - свідчить дослідження Міжнародного республіканського інституту.
Так само абсолютна більшість опитаних не підтримує введення в Україну російських військ під приводом захисту російськомовного населення. Що цікаво, не бажають російського захисту саме російськомовні українці.