Голосування за спинами беркутівців
Опозиція і люди прийшли з вимогою розпустити Київраду. Мовляв, її повноваження закінчились ще влітку. Зустрічати невдоволених міліція готувалася з ночі, всю будівлю мерії оточив “Беркут”. Провладна більшість всередину зайшла о 7-мій ранку. З внутрішнього двору заїхали і нардепи-регіонали. Для опозиційних парламентарів вхід так і залишився зачиненим.
Там все закрито, зачинено, там всі двері з виламаними ручками, і там всі двері заблоковані, потрапити в середину просто неможливо, - розповів народний депутат України, ударівець Віктор Чумак.
Натомість всередині - спокій, який теж охороняють. Міліція на всіх поверхах, входах і виходах.
Поки на вулиці б'ються і протестують - всередині голосують. Під охороною “Беркута” сесію Київради таки відкрили. Всі рішення ухвалювала лише провладна більшість, від опозиції у залі - жодного депутата.
У залі - 79 депутатів. Головне питання сесії - перерозподіл столичного бюджету.
5 мільйонів перенаправили на реконструкцію відділень Олександрівської лікарні, дали кошти на нові інженерні мережі, станцію Аерації у Бортничах та музей Тараса Шевченка. А ще вирішили взяти кредит на програму енергозбереження.
Йдеться про заміну котлів у школах, дитячих садках, навчальних закладах, будинках престарілих, тобто вони змінюються за рахунок того, що старе обладнання міняють на нове, відповідно, менші енерговитрати і йде енергозбереження. Тобто всі ці роботи фінансуються за рахунок цього безвідсоткового кредиту, - пояснив голова фракції Партії регіонів у Київраді Олександр Омельяненко.
Провладна більшість проголосувала за понад сотню проектів. Але суті стану справ в Києві це не змінило.
Воно як в сімейному котлі. Воно нічого не додається і нічого не змінюється. Одного обідрали - віддали іншому, все, - вважає голова фракції "БЮТ-Батьківщина" в Київраді Тетяна Меліхова.
Гроші для Києва
Масових рішень про оренду землі та продаж майна на сесії теж не було. Це попри те, що влада бідкається - без цього недоотримає скарбниця.
“Від оренди і продажу землі місто не отримало 300 мільйонів, від оренди і продажу майна - до півмільярда. Ми повинні працювати і наповнювати бюджет, не дивлячись на цю політичну ситуацію”, - каже секретар Київради Галина Герега.
Скарбниця страждає не лише без коштів від землі. Два основних джерела наповнення бюджету себе вичерпали - кажуть у профільному комітеті.
На цій сесії ми побачили аж одну земельну справу, яка ішла на продаж, з травня місяця мав би накопичитись цілий стос цих справ, але їх немає. Максимально, що можна було мобілізувати з податку на доходи фізичних осіб - це 8 мільярдів, уже 7,5 мобілізовано, тобто можемо сказати, що за 3 місяці до кінця року фактично бюджет уже вичерпано, як буде ці три місяці тягнути Київська влада? Насправді, дуже складно, - розповів член комісії з питань бюджету ударівець Андрій Странніков.
Третя можливість поповнити бюджет - державні субвенції, але їх ще треба отримати. Це попри те, що Київ віддає у центральний бюджет половину доходу з податків.
Бюджетні відносини між Києвом і центральним бюджетом не є усталеними і однозначними. В принципі, Київ міг би отримати ту частину податків, яка дозволила б йому виконувати значною мірою функції столиці. Поки що такого немає, - повідомив директор економічних програм центру Разумкова Василь Юрчишин.
За що Києву жити - провладна більшість обіцяє подумати, зібравшись ще раз до нового року. Опозиція - розмірковує. Сподіваються, що парламент все ж призначить вибори у столиці.