Львів: мінливість губернатора
Першими у приміщення адмінбудівлі потрапили львів’яни. Правоохоронці на вході навіть не чинили спротиву. Тож, потрапивши у будівлю, майданівці оголосили, що відтепер адміністрація не працює, тут буде нічліжка.
Губернатора активісти зустріли згодом перед входом в адмінбудівлю та вимогами подати у відставку, чиновник немов погоджується з протестувальниками. Минає година і речниця губернатора пояснює, - заяву Олег Сало написав не з власної волі.
"Справді він написав заяву на звільнення, справді, тобто, це є правдою. Знаю, що він зробив це під тиском і він буде подавати в прокуратуру, щодо цієї ситуації", - повідомила прес-секретар голови Львівської облдержадміністрації Ірина Мартинюк.
Вже за кілька годин мітингувальники почали обживати облдержадміністрацію, а надворі з обох боків адміністрації взялись споруджувати барикади.
Рівне: основна вимога - виведення "Беркута"
У Рівному тисячі городян прийшли під стіни адмінбудівлі, вимагаючи зустрічі з губернатором. Оскільки з чиновників ніхто до людей не вийшов, а пройти всередину завадили правоохоронці - обурений натовп розтрощив вхідні двері та прорвався у приміщення. Ініціативна група піднялася в кабінет першого заступника, який виконує обов’язки керівника ОДА, та поставила вимогу - зателефонувати Президентові, аби той вивів Беркут та внутрішні війська з Києва.
"Якщо він сьогодні розпочне силовий варіант, ми йдемо на штурм міліції, вона теж має бути наша", – каже активіст Роман Коваль.
"Не допустити силового сценарію і звичайно кровопролиття, те що це допущено, це дуже погано, я з вами погоджуюся. Ми вважаємо що ця ситуація має бути вирішена шляхом переговорів", - заявив в.о. голови Рівненської ОДА Анатолій Юхименко.
Наприкінці робочого дня чиновники та правоохоронці залишили будівлю облдержадміністрації.
Черкаси: силовики поливали активістів водою
Черкаську облдержадімінстрацію взяли в облогу кілька тисяч городян. Натовп ринувся під стіни адмінбудівлі. Двері вибили і вже у приміщенні ОДА скандували "Зека геть!", "Банду геть", "Черкаси з Києвом". На підмогу міліції приїхав "Беркут". Силовики взялися поливати активістів водою. Основна вимога мітингувальників - відставка Януковича, уряду і припинення насилля над активістами.
"Беркут" - під Гаазький трибунал, за катування українського народу", - сказав учасник акції протесту.
"Народ України почав брати ситуацію в свої руки, бо ця влада вбиває наших людей люди не можуть сидіти вдома і чекати поки всіх вб’ють, або всіх посадять", - вважає учасник акції протесту.
Близько опівночі міліція повідомила, що звільнила приміщення Черкаської облради від протестувальників. А вже наступного дня стало відомо, що за фактом штурму облдержадміністрації відкрили кримінальне провадження. Затриманих активістів - а це 58 людей - звинувачують у грубому порушенні громадського порядку, адже, за словами силовиків, протестувальники застосовували каміння й піротехнічні засоби, палили меблі.
"За даними подіями слідчими Соснівського райвідділку міліції відкриті кримінальні провадження за ч. 1 статті 294 Кримінального кодексу (масові заворушення), а також за частиною 2 ст. 292 (непокора працівнику правоохоронних органів)", - повідомив в.о. начальника СГЗ УМВС у Черкаській обл. Людмила Поліщук.
Тернопіль: в губернатора піднявся тиск
На штурм адмінбудівлі пішли й тернополяни. Натовп мітингувальників зібрався біля обласної ради. У середину на особистий прийом людей запросили опозиційні депутати та голова облради. Але тернополян до будівлі не пускали правоохоронці.
Під час сутичок скло у вхідних дверях облради вибили. Зустріч з депутатами та головою Тернопільської облради все ж таки відбулася, а частина громади залишилася ночувати в будівлі. Люди вимагають зустрічі з губернатором області і його відставки. Проте зустріч не відбулась і наступного дня, протестувальникам повідомили що губернатор у лікарні - у нього піднявся тиск. Тим часом мітингувальників повідомили, що в разі продовження блокування ОДА, їм загрожує кримінальна відповідальність.
"У ході досудового розслідування буде надана правова оцінка усім діям учасникам захоплення, в тому числі депутатам облради, які брали участь у вчорашніх подіях", - повідомила прес-секретар прокуратури Тернопільської області Леся Долішня.
Чернівці: 5 тисяч людей штурмували ОДА
Чернівецьку облдержадміністрацію штурмом взяли 5 тисяч людей.
"Я є старшина міліції, але на пенсії. Такого безпрідєла ще не було. Я як колишній працівник правоохоронних органів не можу дивитися, мені стидно за наших. То ж наші діти, а вони творять такі безчинства. Ту владу треба змести, дістала вже та влада", – розповів чернівчанин Михайло.
"Вони або з народом, або з фашистами. Вони будуть пожиттєво нести цю кару", – вважає чернівчанин Ярослав.
В людей почали кидати димовими шашками. Після кількох годин штурму міліція вивела усіх працівників облдержадмінстрації з приміщення. Люди організовують тут загони самооборони, охоронятимуть приміщення, призначать свого коменданта.
Луцьк: домоглися одразу двох відставок
Одразу двох відставок домоглися протестувальники в Луцьку. Спершу заяву про звільнення написав голова облради Володимир Войтович. Коли з такою ж вимогою люди пішли до губернатора, він повідомив, що подавати у відставку - не збирається. Натомість - став на коліна і закликав до миру.
"Прошу вас і благаю як людина сива, не допускайте насилля, не допускайте штурмів. Це потрібно не мені й не вам. Це потрібно, щоби в Україні завершити, чорт побери, той мирний процес, про якій ми всі плачемо і молимо Бога", - сказав голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук.
Та поспілкувавшись із людьми, губернатор змінив рішення.
"Не просто написав, а відправив заяву по факсу тільки що в присутності лідерів опозиційних сил і фракцій заяву мою з проханням про відставку", - заявив голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук.
Івано-Франківськ: люди зривали з правоохоронців шоломи
Після потасовки з правохоронцями домоглися свого й івано-франківці. Люди зривали з правоохоронців шоломи, відбирали щити, ідучи напролом. В результаті під натиском мітингувальників правоохоронці покинули адмінбудівлю.
Натовп людей попрямував на прийом до голови ОДА, аби висловити свою позицію щодо останніх подій у державі. І хоча губернатора на місці не виявилось, це не завадило мітингувальникам зайти у його кабінет.
"Ми трактуємо це як те, що голова ОДА самоусунувся від своїх обов’язків," - заявив депутат Івано-Франківської міської ради Юрій Соловей.
Мітингувальники почали облаштовуватись в адмінбудівлі. Сподіваючись, що Обласна рада на позачерговому засіданні візьме оперативне управління у свої руки та утворить обласний виконком, а також - розірве договір оренди приміщення з облдержадміністрацією.
Облради та ОДА підконтрольні мітингувальникам ів інших містах
Захопили облдержадміністрацію і у Хмельницькому. Облради та ОДА підконтрольні пікетувальникам у Вінниці, Полтаві. Спроби захоплення адмінбудівель, які наразі не були успішними, відбулись в Ужгороді, Черкасах і Житомирі.