Цього тижня чи не щодня до екс-прем’єра Юлії Тимошенко та колишнього глави МВС Юрія Луценка навідувалися закордонні гості — американська правозахисна організація “Freedom House” та депутати Європарламенту.
І цього ж тижня Генпрокурор Віктор Пшонка наказав лікувати Юлію Тимошенко за межами Качанівської колонії. В лікарні "Укрзалізниці" у Харкові похапцем зробили ремонт і продемонстрували розкішні умови утриманя — плазмовий телевізор, нове ліжко, шафу
і зволожувач повітря.
«Охороняти її будуть працівники колонії, жіночої статі. Ніякі наручники, звичайно, застосовуватися не будуть. В коридорах практично по всій лікарні є відеоспостереження».
— в. о. начальника пенітенціарної служби Харківської області Євген Бараш
Не проти, але після консультацій
Юлія Тимошенко від пропозицій лікуватися на волі не відмовляється, але лише після консультацій з німецькими лікарями. Генпрокурор Віктор Пшонка пішов і на це.
"Я хотів, щоб ви знайшли хоч одну державу, щоб був такий прецедент в обстеженні
і наданні медичної допомоги засудженій особі, навіть якщо вона відома.
Якщо ви знайдете такий прецедент, будемо говорити тоді про те, що Україна не одинока в цій безпрецедентній відкритості", — заявив Віктор Пшонка.
Віддайте плазму людині
У відповідь Юлія Тимошенко написала лист, в якому відмовляється від ексклюзивних умов лікування.
Дочка екс-прем’єра Євгенія Тимошенко зачитує лист Юлії Тимошенко: "Вікторе Федоровичу, мені не треба вашого комфорту та "сервісу" ні у в’язницях, ні у лікарні.
Я віддаю собі звіт, що це брудна і бездарна пропагандистська кампанія за бюджетні гроші. Я категорично відмовляюсь від штучно створених бутафорських умов в лікарні "Укрзалізниці" та вимагаю, щоб все це використали для лікування хворих дітей.
Плазму, що забрали у головного лікаря — прошу повернути людині".
«Підлікують, і знову в суд. Генпрокуратура погодилась допустити до Тимошенко закордонних лікарів і перевести її з тюрми
в лікарню. Поки екс-прем’єр лікуватиметься, силовики поновлюють старі кримінальні справи на неї, та заводять нові. Цього разу, за звинуваченням у вбивстві».
— журналіст Ольга Рицар
Прив’язали вбивство Щербаня
Через 16 років після вбивства бізнесмена та політика Євгена Щербаня його син Руслан, який нині є депутатом Донецької обласної ради, знайшов докази, що свідчать
про причетність Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства його батька.
"В мене є документи, факти, які свідчать про причетність до справи поставки газу у ЄЕСУ та наших структур", — каже син убитого Щербаня, депутат Донецької облради Руслан Щербань.
Тож стару справу поновили. Юлію Тимошенко поки долучили як свідка.
"Одна рука робить одну справу, тобто грає зі Заходом — можливість лікування
за кордоном або поза межами в’язниці, це якраз демонстрація гуманності, а інша рука має дискредитувати Тимошенко і представити її як кримінальну злочинницю, і у кожної руки, чи у кожної інституції своя особлива логіка", — каже політолог Володимир Фесенко.
Не забули і про Луценка
Проявили гуманізм і щодо — Юрія Луценка. Його терміново вивезли за межі СІЗО
на лікування у міську клінічну лікарню швидкої допомоги.
"Ми поговорили, Юра один в кімнаті, в кімнаті дуже серйозний ремонт, немає тих грат,
які були, які відділяли його палату від туалету. Приходили лікарі, зробили кардіограму, підтвердили, що в нього загострення панкреатиту серйозне, дуже серйозні проблеми
з печінкою, тахікардія, серце, тиск, з понеділка починають лікувати", — каже дружина Юрія Луценка Ірина.
«Протягом останнього місяця йому припинили надавати будь-які медичні препарати, будь-які, не говорячи вже про належне лікування, навіть обезболююче припинили надавати. Тому
я вважаю, що ці всі рухи, які почалися зараз, вони почалися з тим, що його відвідали представники ПАРЄ з моніторингового комітету, де він обговорював з ними свій стан здоров’я».
— адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець
__________________________________
Раптові спалахи гуманізму — результат візитів закордонних гостей та розгортання передвиборчої кампанії, — переконані політологи. Адже такий самий хворий колишній в. о. міністра оборони Валерій Іващенко з меддопомоги отримує лише регулярні візити швидкої під час судових засідань. Він стаціонарного лікування не потребує, —
кажуть у пенітенціарній службі. До нього американці з європейцями не їздять.