Інформкампанія за ЄС — відкрита

Європейський Союз свою інформаційну кампанію розпочинає офіційно і відкрито.

Інформування української громадськості з питань Європейської інтеграції ми вважаємо нашим спільним з ЄС завданням. На нашу думку, кампанія буде успішною, якщо до неї залучатимуться, і це ми бачимо сьогодні, провідні політичні і громадські діячі в галузі культури, науки, спорту, який мають вплив формування суспільної думки”,
— каже заступник міністра закордонних справ Андрій Олефіров.

Посол ЄС в Україні за рік роботи вивчив українську і тепер зрозумілою усім мовою розповідає про переваги Євросоюзу. Головний акцент - на економічних вигодах.

Серед аргументів Європи - українські товари, хоч і не одразу, але стануть якіснішими, бо бізнесмени підганятимуть стандарти під європейські. А вітчизняна продукція - вийде на великі ринки Заходу.


За МС агітують у Медведчука і КПУ

За Митний союз в Україні агітують рух Віктора Медведчука "Український вибір" та Комуністична партія. Вони вважають, що тому ж бізнесу у Європі буде гірше, мовляв товари конкуренції не витримають. Їхня інформкампанія - це кількадесятні мітинги та заклик до референдуму.

Ми в першу чергу сьогодні реалізуємо наступне - в першу чергу допомогти нашим громадянам провести референдум, і тільки народ України має право обирати вектор зовнішньо-економічної інтеграції. Ми будемо вже під час реалізації ідеї референдуму агітувати за Митний союз”,
— розповів лідер КПУ Петро Симоненко.

Сама ж Росія - місяць як блокує експорт українських товарів, що вважають неприпустимим тиском у Європі. Від торгових атак Захід обіцяє захистити Україну. А Кремль просять - змінити риторику, про це йдеться у проголосованій цього тижня резолюції Європарламенту. А проти ЄС Росія навряд чи піде - переконує вітчизняне МЗС.

"ЄС є ключовим торговельним партнером для Російської Федерації, обсяг торгівлі з яким складає 50% товарообігу РФ. Не секрет, що сама Росія активно працює над скасуванням усіх митних, технічних та інших бар'єрів між РФ та ЄС, — сказав Євген Перебийніс (департамент інформаційної політики МЗС).


Країни МС усе одно працюватимуть з Україною

Політологи тим часом впевнені - російська політика бар'єрів остаточно відштовхнула українську владу від Митного союзу.

Якщо Путін думав таким чином розвернути Януковича в бік Росії, в бік Митного союзу, то я думаю, відбулося навпаки. І ми чули гострі заяви і з боку Європейського Союзу, що цей тиск неприпустимий і тиск Росії, він певною мірою підіграв Януковичу, але він і сприяв тому, що Янукович, здається, зробив свій вибір на користь асоціації,
— вважає професор кафедри політології НаУКМА Олексій Гарань

Зрештою, Митний союз потроху почав змінювати позицію. Тепер у Євразійській економічній комісії кажуть - навіть якщо Угоду про асоціацію з ЄС підпишуть, працювати з Україною країни Митного союзу будуть. Втім, тепер в Україні буде інша інформаційна кампанія - Партії регіонів, яка схилятиме своїх виборців у бік ЄС, прогнозують політтехнологи.

Самі ж українці поки - поміж двома союзами, хоча прихильників євроінтеграції більше. Майже 42% проти 31-го - свідчить останнє соцопитування Фонду демократичних ініціатив.