Адвокати екс-прем’єр-міністра називають справу щодо боргів компанії «Єдині енергосистеми України» сфабрикованою.

"Прокурор почав говорити, що він представляє український народ, мені дуже цікаво, напевно в нього і довіреність є, це виглядало все смішно і комічно. Я просто бачив очі присутніх на розгляді депутатів від Партії регіонів, які просто змушені були ховати обличчя і опускати очі долу. Я ще раз підкреслюю, на жаль, ми присутні на початку другої хвилі політичних протестів", — сказав адвокат Сергій Власенко.


Бути зобов’язана
Сьогодні у суді був попередній розгляд і присутність Юлії Тимошенко не обов’язкова. Втім, на подальших слуханнях екс-прем’єр бути зобов’язана. Та лише після того, як пройде лікування і почуватиметься краще, переконана омбудсмен.

«Обов’язково до цих процесів, коли Юлія Володимирівна безпосередньо буде брати участь у судових процесах, треба виконати 39 правило регламенту Європейського суду з прав людини і дати можливість Тимошенко нормально пройти курс лікування».
— уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Ніна Карпачова


Умови є, згоди немає
Умови для лікування у Юлії Тимошенко є. У своєму висновку німецькі лікарі заявили: харківська лікарня "Укрзалізниці" придатна для обстеження екс-прем’єра. Від стаціонарного лікування відмовляється сама екс-прем’єр, кажуть у профільному відомстві.

"Ми вже протягом трьох тижнів практично просимо, дали вже матеріальну базу, вже і оглядаємо, і журналісти вже 300 раз бачили цю базу, але на сьогодні ми не отримали згоду на госпіталізацію Юлії Володимирівни від Юлії Володимирівни на базу цього клінічного закладу", — пояснює заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моісеєнко.


Шукають можливість
Прокурори в справі ЄЕСУ вимагають від Міністерства охорони здоров’я та пенітенціарної служби визначитися, чи можливо, щоб екс-прем’єр брала участь у судовому засіданні.