Лайнер впав на землю, розвалився на кілька частин і загорівся. Все це відбувалося за 200 метрів від житлових будинків. Першими на місце аварії потрапили два православні священики, які почали витягувати людей з-під уламків. До них приєдналися і сусіди. 8 людей їм вдалося врятувати до прибуття рятівників.
“Намагалися врятувати людей, які були охоплені вогнем”, - каже очевидець трагедії.
На борту Ту-134 перебували 43 пасажири та 9 членів екіпажу. 44 людини загинули на місці, ще двоє людей померли вже у лікарні від отриманих травм. Вцілілі внаслідок авіакатастрофи перебувають у лікарнях, деяких постраждалих забрали на лікування до Москви.
Серед жертв катастрофи і двоє громадян України 75 і 89 року народження. Крім того аварія забрала життя нідерландця, шведа, білоруса та чотирьох людей з подвійним американсько-російським громадянством.
“Серед загиблих є два громадянина України - це Онищенко Христина, 89 р.н. та Ваграм Симовян, 75 р.н. Міністерством закордонних справ за паспортними даними встановлено, що громадяни проживали в Харківській області”, - каже речник МЗС України Олександр Дикусаров.
Одразу після аварії чиновники висунули кілька можливих причин катастрофи. Та російський віце-прем'єр Сергій Іванов головною версією назвав помилку пілота.
Згодом фахівці МАК, які розшифровують дані з бортових самописців, заявили, що двигуни літака працювали до самого зіткнення із землею. Серед версій трагедії і відключення електроенергії на злітно-посадковій смузі. Через це екіпаж міг втратити орієнтацію. За деякими даними, світло нібито зникло після того, як літак зачепив лінії електропередач.
“Слідство поки розглядає три можливі версії трагедії - людський фактор, тобто помилку пілота, або наземної служби аеропорту, а також складні метеоумови...”, - каже представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін.
Після трагедії під Петрозаводськом президент Росії Дмитро Медведєв доручив Мінтрансу зняти з регулярних рейсів всі Ту-134 з початку 2012 року. Зараз у світі літають близько сотні таких суден, які почали будувати ще у 60-х роках минулого століття.
Остання велика катастрофа за участю Ту-134 сталася в 2007 році в Самарі. За час експлуатації Ту-134 було втрачено понад 70 суден - 9 в результаті бойових дій, - 1 внаслідок теракту. Загалом в катастрофах загинуло близько півтори тисячі людей.