Люди проводять на пляжі вік-енди, пишуть оди, навіть мріють жити на пляжі. Але на цьому цілющі особливості пляжу не обмежуються.

Пляж - просто рай для астматиків. Морське повітря сповнене негативних іонів, які позитивно вливають на організм. Ці “вітаміни повітря” допомагають організму краще транспортувати кисень і засвоювати його.

Занурення у цілющу морську воду знімає біль, втому та напруження у тілі. Магній, що міститься у воді, чудодійно вливає на м’язи. Та найкраще на пляжі, мабуть, заглибитися в медитацію. Море, хвилі, що ритмічно накочуються на берег, - ніщо краще не допоможе зосередитись.

Тепловий удар

Вирушаючи у довгоочікувану відпустку, не забудьте про подбати про захист від сонця.
Тривале перебування на спеці може призвести до теплового та сонячного ударів. Перший виникає внаслідок перегрівання організму, другий - є результатом дії прямих сонячних променів.

Симптоми обох видів удару схожі. Шум у вухах, нудота, запаморочення, слабкість, блідість, холодний піт, часте серцебиття.

Професор Сер Лаям Доналальдсон (головний офіцер медслужби): “У хворих настає обезводнення організму. Тіло втрачає воду та сіль. Відтак, кров стає більш концентрованою, кровотік ускладнюється. Бувають ускладнення - серцевий напад чи інсульт”.

Якщо у людини ознаки перегрівання, негайно викликайте лікаря. Постраждалого варто перенести у прохолодне місце і покласти на голову холодний компрес.

Щоб уникнути теплового і сонячного удару, на пляжі варто носити головний убір, краще білого кольору. І користуйтеся сонцезахисними кремами. Також завжди під руками має бути пляшка води.
У спекотну погоду медики радять більше пити, натомість - менше їсти жирної та висококалорійної їжі.