Спокійна робота на цьому завершилась.
Виступ лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова російською викликав обурення свободівців, які вимагали, аби регіонал говорив державною мовою.
“Єфремов повернувся з Луганська і там його запитали - чому вам забороняють говорити російською мовою у парламенті? І Єфремов, виконуючи наказ своїх виборців, вийшов і виступав тією мовою, якою його розуміють ті люди, які за нього голосували, і він мав абсолютну рацію”, - сказала народний депутат з Партії регіонів Ганна Герман.
“До своїх виборців він може говорити будь-якою мовою, але в даному випадку, коли він виступає з трибуни, він є державним службовцем, є Конституція, яку ніхто не відміняв, де також чиновник має спілкуватись на робочому місці державною мовою”, - сказав народний депутат, ВО "Свобода" Андрій Міщенко.
Опозиціонери та нардепи від більшості з’ясовували стосунки кулаками. У підсумку, народний депутат Ірина Сех - з розбитими окулярами та обличчям.
“Окуляри побиті, такий дуже активний, бурний, певним чином скажений, молодий регіонал так махав руками, що поцарапав, подряпав мене і окуляри побилися”, - розповіла народний депутат, ВО "Свобода" Ірина Сех.
За порядок денний нардепи голосували декілька разів. Опозиціонери зафіксували - регіонали взялися за старе - натискали кнопки за відсутніх нардепів.
“Ну один момент вийшов, ну один, вибачте, із 450 депутатів, раніше було відсотків 30%, 40, а це - одна карточка. Ті події, які були, вони дисциплінували всіх”, - каже народний депутат, Партії регіонів Володимир Макеєнко.
Політологи переконані, парламент і надалі працюватиме в умовах бійок, конфліктів і блокування. І вважають, це - в інтересах як опозиції, так і провладної партії.
“Це зрозуміло, якщо вийти перед “Свободою” і говорити російською мовою, то результат буде відомий, одні хотіли спровокувати, інші - були готові до такої провокації. Тепер зрозуміло, що цей парламент буде працювати в режимі постійного конфлікту”, - вважає політолог Ігор Жданов.
“Бардак, хаос у Верховній Раді - це прекрасний фон, прекрасна стартова площадка для розгортання президентської кампанії 2015 року”, - каже політолог Андрій Золотарьов.
В уряді тим часом кажуть, опозиція навмисно робить парламент непрацюючим, коли на порядку денному - важливі закони.
“Наша доблесна опозиція, яка повинна була бути членом однієї державної команди і, як кажуть, підтримувати корабель на плаву, вона то влаштовує саботажі, то розповідає про те, що треба капітана замінити, то штурман не подобається. Як буде почувати себе корабель без керівництва та єдиного курсу. Погано такому кораблю”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
За день роботи нардепи проголосували лише за проведення парламентських слухань. На середу перенесли розгляд постанови про проведення виборів у місті Києві.