Відновлення деяких органів центральної виконавчої влади, а також збільшення їхнього штату є невід’ємною частиною етапу корекції адміністративної реформи. При цьому в Україні часто розподіл функцій відомств пов'язаний з конкретними особистостями, вважає він.

"Пройшло два роки, появилися певні недоліки, прорахунки, і треба було їх виправити. Це етап корекції адміністративної реформи", - зазначив Фесенко.

Він додав, що у бюрократичних структурах є своя логіка дій.

"В розвитку великих бюрократичних структур завжди є своя логіка. Якщо відбувається скорочення, то потім неминуче відбувається протилежна тенденція, починають відновлювати те, що скоротили", - пояснив він.

Фесенко каже, що одна з таких схем відбувається зараз в Україні.

"Саме це ми зараз бачимо. Це одна із закономірностей розвитку адміністративних структур. Іде закономірний пошук оптимальних функціональних структур і в уряді, і в Адміністрації президента", - сказав політолог.

"Іноді це пов’язано з тим, що пішла людина і перерозподіл має відбутися. Дуже часто розподіл функцій пов'язаний з конкретними особистостями", - додав він.

Як приклад Фесенко навів міністра Кабінету міністрів, якою стала Олена Лукаш.

"От наприклад, під Лукаш відновили посаду міністра Кабінету міністрів. Або ідея, яку свого часу просували і Пинзеник, і Хорошковський, яка не була реалізована, зараз реалізована під Клименка, але не в тій формі, яка раніше пропонувалася", - заявив політолог.

Нагадаємо, Олександр Клименко 24 грудня призначений міністром доходів і зборів.

"Пинзеник і Хорошковський пропонував поставити під прямий контроль Мінфіну митницю і податкову. Зараз фактично створили два центри фінансової політики: один центр - Міністерство доходів і зборів, буде займатися надходженнями до бюджету, а Мінфін буде займатися макрофінансовою бюджетною політикою і контролювати витрати", - розповів Фесенко.

Політолог пов’язує це з так званою " Сім’єю".

"Думаю, це пов’язано у цьому випадку вже з баченням того, як має реалізовуватися фінансова політика представниками "Сім’ї", - додав він.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович висловив претензії Прем’єру Миколі Азарову за те, що уряд втратив контроль над реформами. Азаров визнав, що проведення реформ минулого року є незадовільним.