Куди зникають горобці

Член Українського товариства охорони птахів учена-орнітолог Ольга Яремченко розповіла, що популяція горобців скорочується з низки причин, повідомляє 24 Канал із посиланням на BBC Україна. Зменшення кількості горобців помітили й звичайні люди, яких почала бентежити іноді повна відсутність горобців.

Читайте також Як росіяни знищують наші річки: вплив війни на водні артерії України

Вчена зазначила, що до скорочення популяції горобців можуть призвести кілька факторів:

  • Особливості сучасних будівель. У сучасних будинках в основному закриті горища. Через це горобці не мають де гніздитись. У містах збирають сміття, у тому числі і харчові відходи, у закриті контейнери. Через це горобці не мають такого доступу до їжі як раніше.
  • Широке застосування засобів хімічної обробки рослин. Через це на полях та в садах агропідприємств залишилося мало шкідників. А це для горобців – основний корм.
  • Війна. Птахи лякаються вибухів. Від сильного переляку у горобця може статися інфаркт, і він помре. Тому ці пташки воліють перебиратись у місця, де немає вибухів.

Важливо! Горобці живуть поряд із людьми вже близько 10 тисяч років. Вони харчуються рештками з людського столу, не створюючи людям проблем. А основна їхня їжа, особливо влітку – це шкідники, які знищують сільськогосподарські культури. Без горобців збитки від шкідників були би значно більшими. Отже ці маленькі галасливі пташки приносять користь.