Цей птах просто створений для життя на кризі: товстий - до 3 сантиметрів - прошарок жиру, і ще три прошарки водонепроникного, щільно прилягаючого пір’я. Це мабуть найкраща термоізоляція у світі тварин.

Самці і самки не відрізняються ні за розмірами, ні за кольором оперення, що є радше винятком у природі, аніж правилом. Більше того, і самці, і самки разом висиджують яйце і разом вигодовують своє пташеня. Все це вони роблять позмінно - просто сімейна ідилія.

Про розвинені родинні інстинкти свідчить і низький “відсоток розлучень”. Скажімо, пінгвіни Аделі у більшості випадків не змінюють партнерів на наступний рік. Траплялися історії, коли такі романтичні стосунки тривали 6-7 років.

Щоправда, не всі пінгвіни такі порядні, більшість видів все ж розлучається. Здебільшого, самці шукають собі іншу самку, якщо з попередньою у них був невдалий виводок.

Гніздяться пінгвіни одночасно і цілими колоніями. Часом ці зграї налічують до 5 мільйонів особин. Прогодувати таку орду прибережні води Антарктиди не в силі, тому останнім часом колонії скорочуються. Разом з тим, залишається широким ареал проживання пінгвінів - вони мешкають на південних узбережжях Австралії, Нової Зеландії, Африки, Латинської Америки.

Тут також не все безхмарно. Через ці води пролягають судноплавні маршрути - риболовецькі кораблі залишають пінгвінів без раціону, а нафтові танкери забруднюють воду хімікатами. Ще є нафтові платформи, які ударними темпами добувають “чорне золото” і також псують екосистему. Як наслідок, популяція багатьох видів скорочується, три види - Чубатий, Прекрасний та Галапагоський - на початку 2000-х опинилися на межі зникнення.