Зранку прогулянка і сніданок для молодняка, і щоденні тренування - так зазвичай проходить день собаки-міліціонера. Навчати українських "мухтарів" починають вже з двох місяців, проте до справжньої роботи вони приступають лише у 2 роки, та й то не всі здатні пройти випробування.

“Наприклад, він сам, за статистикою, холерик - його на вибухівку вже не поставиш працювати, тому що якщо собака буде або гавкати, або дряпати, або кусати, ну уявіть якщо вибухівка закладена в машині і спрацьовує на рухи і удари, то собака злетить разом з машиною, тобто вона вже не підходить. Підбираються собаки, робиться спеціальний відбір”, - розповів молодший інспектор-кінолог кінологічного центру ГУ МВС Максим Рудюк.

Досвідчені собаки для підтримки форми тренуються кілька днів на тиждень, решту часу проводять у вольєрах. Загалом же кінологічний центр Київської області до “Євро-2012” повинен підготувати 20 чотириногих спеців.

“В першу чергу, нам поставлена задача підготувати на сьогоднішній день 6 службових собак по наркотичних сировинах, 4 службові собаки з вибухівки та пошуку вогнепальної зброї та 10 службових собак для охорони громадського порядку - це для безпеки аеропорту “Бориспіль”, - сказав начальник кінологічної служби ГУ МВС Київської обл. Андрій Шуляк.

Слідкувати за порядком навчені пси будуть і у фан-зонах та на стадіонах. Їхня ціль - завадити завзятим вболівальникам дійти до масової бійки. Методи різні: від грізного погляду та гарчання до болючих укусів. Через 2 роки на собак-міліціонерів чекають і особливо небезпечні завдання. Так під час "великого" футболу" будуть сформовані групи з 3-5 найбільш сміливих псів - їх не зупинить навіть постріл.

У спеціально підготовлених собак до “Євро-2012” може з'явитись і спеціальна форма. Загалом же, по всій Україні забезпечувати порядок міліціонерам-людям допомагатимуть понад 300 чотирилапих колег.