Про це йдеться у заяві оприлюдненій прес-службою Міністерства закордонних справ Куби.
Читайте також: США підозрюють Росію в загадкових "атаках" на дипломатів на Кубі
Економічна, торговельна та фінансова блокада, здійснювана урядом США щодо Куби протягом майже шести десятиліть, – це несправедлива одностороння і найбільш тривала система санкцій, введених проти будь-якої країни,
– йдеться у заяві.
Зокрема у тексті заяви наголошується, що блокада ініційована Сполученими Штатами Америки є масштабним, грубим та систематичним порушенням прав народу Куби та кваліфікується як акт геноциду, відповідно до Конвенції про запобігання геноциду і покарання за нього 1948 року, порушує Статут Організації Об'єднаних Націй і міжнародне право, а також є основною перешкодою на шляху розвитку Куби.
У понеділок, 15 жовтня, голова державної ради і ради міністрів Куби Мігель Діас-Канель заявив на своїй сторінці в Twitter, що ембарго залишається визначальним елементом у відносинах Куби та США.
"Істотним і визначальним елементом двосторонніх відносин між Кубою і США як і раніше залишається блокада, метою якої є задушити кубинську економіку, спричинити труднощі і змінити конституційний порядок. Це насильницька політика, від якої страждають кубинські сім'ї", – написав політик, додавши до повідомлення хештег #NoMasBloqueo (Ні блокаді, – 24 Канал).