Президентське подання вже у Верховній Раді, де профільний комітет навіть встиг схвалити кандидатуру Пшонки. Відтак Україна вже завтра може отримати нового Генпрокурора. Питання про його призначення вже стоїть в порядку денному парламенту.

"Напевно, зваживши все "за" і "проти", і при якнайглибшій пошані до одного і іншого, Президент вирішив, що саме до сьогоднішніх ситуацій адекватніше буде призначення ось цієї людини. Я не сумніваюся, що ця кандидатура буде підтримана парламентом", - каже народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов.

Партія регіонів впевнена: кандидатура - прохідна. Там навіть не сумніваються, що 300 голосів за Пшонку - не проблема. Опозиція зреагувала спокійно, каже, що пропонують дійсно професіонала. Проте, віддавати за нього голос не поспішає.

"З боку Генеральної прокуратури України не було таких бездумних дій, назвемо це так, по відношенню до опозиції. Поки що такими речами займалася винятково Служба безпеки. Тому я вважаю, що ця заміна відбулася на цьому підґрунті. Я не думаю, що сам Пшонка буде руйнувати ту систему балансів, яка уклалася в Генеральній прокуратурі України, в прокуратурі загалом України", - каже народний депутат від "БЮТ-Батьківщини" Андрій Шкіль.

Тим часом, Президент України Віктор Янукович свій вибір пояснює тим, що Медведько сам просився на іншу роботу. Куди піде працювати колишній Генпрокурор, поки невідомо. Проте, нещодавно він чітко окреслив той шлях, яким ніколи не піде.

"Головна причина в тому, що він вважає, що потрібно модернізувати, зокрема, і органи прокуратури і вважає, що потрібна ротація кадрів", - каже Президент України Віктор Янукович.

"Якщо я не буду працювати, треба буде відпочити. По крайній мірі, в народні депутати точно не піду", - каже Генпрокурор України Олександр Медведько.

Варто згадати, що Олександр Медведько у кріслі Генерального прокурора - з 2005 року. На початку листопада саме закінчувалася його 5-річна каденція. Він - чи не єдиний генпрокурор за всю історію незалежної України, який втримався на цій посаді визначений термін.